Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum Częstochowskie na ferie. Co ciekawego przygotowano?

Facebook Twitter

Można już powoli planować atrakcje dla naszych dzieci na zimowe ferie. Przerwa od nauki w Częstochowie i województwie rozpoczyna się 29 stycznia.

Muzeum Częstochowskie
fot. FB/Muzeum Częstochowskie

Jak co roku na czas ferii warsztatowe zajęcia przygotuje Muzeum Częstochowskie.

Justyna Cocyk: Najpierw zaproszę Państwa do pawilonu wystawowego. Warsztaty „zróbmy sobie wystawę” działu sztuki. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda praca muzealnika przy robieniu wystawy. Spróbują stworzyć też swoją własną wystawę. Będą to zajęcia inspirowane i prowadzone w oparciu o wystawę malarstwa Adama Patrzyka. Kolejna propozycja, tuż obok to Multi Centrum Zodiak. Warsztaty „przetrwać zimę”. Opowiemy, jak przyroda radzi sobie w trudnych zimowych warunkach. Sprawdzimy, kto zostaje, a kto ucieka na zimę z naszego kraju. Na przykładzie Islandii spróbujemy się także zastanowić, jak człowiek radzi sobie w takich trudnych zimowych warunkach.

W każdym z licznych oddziałów naszej instytucji kultury zorganizowane zostaną warsztaty. Ma być przede wszystkim bardzo różnorodnie, by trafić w zainteresowania małych częstochowian.

Justyna Cocyk: W Galerii Dobrej Sztuki, w oparciu o wystawę szopki pozaeuropejskie, zapraszamy dzieci na warsztaty o szopkach. Mimo tego, że już święta za nami. Do końca lutego mamy taką przepiękną wystawę szopek pozaeuropejskich, więc jest to wyjątkowa sprawa, żeby takie szopki można było tutaj na miejscu w Częstochowie obejrzeć. Oprócz samego zwiedzania ekspozycji, dzieci zainspirowane tym co zobaczyły, będą mogły wykonać swoją własną szopkę.

Zachęca Justyna Cocyk z Muzeum Częstochowskiego. Ciekawych zajęć będzie więcej. Na warsztaty zaproszą muzealnicy z Ratusza, Rezerwatu Archeologicznego czy Muzeum Dobrej Sztuki. Zajęcia poleca dział edukacji i wystaw, ale też historycy z muzeum.

Justyna Cocyk: Pobawimy się w detektywów. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wygląda praca muzealników od kuchni. Będą mieli do dyspozycji eksponaty, dowiedzą się, jak taka praca z eksponatem wygląda. To też o tyle wyjątkowe zajęcia, że będą mogli też taką własną, profesjonalną kartę muzealną w trakcie tych warsztatów założyć.

Informowała Justyna Cocyk. O warsztatach dla dzieci i młodzieży Muzeum Częstochowskie informuje na swoich stronach i w mediach społecznościowych. Atrakcje szykuje na cały okres dwutygodniowych ferii zimowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj