Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Warsztaty musicalowe dla młodzieży, w Częstochowie absolutna nowość na ferie

Facebook Twitter

5 lutego podczas ferii zimowych ruszają w Częstochowie Warsztaty Musicalowe. Wymyślili je młodzi aktorzy - trójka przyjaciół, którzy chcą zachęcić utalentowaną młodzież do rozwijania pasji wokalnych, tanecznych czy aktorskich.

warsztaty musicalowe

Warsztaty musicalowe – wypróbuj swoich sił

Szymon Kowalik: Bardzo chcemy dzielić się naszą pasją, zwłaszcza że pamiętamy dobrze, kiedy my chodziliśmy do gimnazjum, do liceum. Możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach, zajęciach była dość ograniczona. Co roku w teatrze były organizowane warsztaty, ale jednak mimo wszystko ta oferta w naszym mieście nie jest taka duża. A wiemy, że jest duże zapotrzebowanie, ponieważ ludzie bardzo interesują się teatrem, filmem i my chcielibyśmy zarazić młodych ludzi naszą pasją i przekazać im trochę wiedzy, podzielić się tym, co my do tej pory się nauczyliśmy.

Mówi młody aktor Szymon Kowalik, jeden z pomysłodawców warsztatów. Tego typu propozycji dla młodzieży jeszcze w Częstochowie nie było, a jednocześnie nowość ma uzupełniać zajęcia, które goszczą w miejskich instytucjach kultury.

Małgorzata Modrzycka: Większość swojej drogi zawodowej gdzieś bardzo mocno łączy się u mnie z tańcem. Sama prowadzę zajęcia z tańca, a szczególnie tańca ludowego, ale pomagam też młodym tancerzom właśnie w wyrażaniu swojej aktorskiej strony, która na scenie jest niezwykle potrzebna, żeby prawidłowo przekazywać emocje. Pochodzimy z Częstochowy, tutaj też pracujemy tak naprawdę na co dzień, dlatego chcemy dotrzeć do ludzi w tym mieście, bo mamy tutaj niesamowitą młodzież.

Mówi Małgorzata Modrzycka, która pasje aktorskie łączy z tańcem. Zajęcia warsztatowe dla młodzieży potrwają 5 dni, jeżeli spotkają się z dużym zainteresowaniem, być może będą pojawiać się w Częstochowie cyklicznie. Warsztaty musicalowe to zajęcia aktorskie, taneczne, ale i wokalne.

Anna Wilk: Będę szukać nie tylko talentów wokalnych, ale chyba talentów w każdym z nich. Wszelkiej maści poprzez śpiew i muzykę. Będzie mi pomagał mój kolega, który jest akompaniatorem, Kamil Andrzejewski. I zamierzamy wprowadzić tych młodych w świat musicalu. Takiego klasycznego, ale troszeczkę zmienionego według naszej koncepcji. Ja się bardzo cieszę, że te nasze warsztaty właśnie ograniczają ten czynnik do minimum, dlatego że my nie jesteśmy nastawieni na pokaz. To mają być warsztaty, czyli praca związana z tym, co my chcemy osiągnąć w sobie sami odkryć.

Dodaje Anna Wilk, jedna z organizatorek wydarzenia. Warsztaty musicalowe dla młodzieży podczas ferii zimowych zaplanowano od 5 do 9 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj