Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital tymczasowy katowickim MCK. Znamy więcej szczegółów

Facebook Twitter

Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Zgodnie z zapowiedziami, to w stolicy województwa powstanie polowy szpital dla chorych na covid-19 z naszego województwa.

fot. pixabay.com

Mówi rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska:

Rzeczywiście Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostało wskazane jako lokalizacja na szpital tymczasowy. Tak naprawdę za wcześnie jeszcze, aby mówić o szczegółach a już na pewno nie można spodziewać się, że od jutra pierwsi pacjenci chorujący na koronawirusa będą tam przewożeni i leczeni. Od kilku dni trwają intensywne, niemalże całodobowe zespoły kryzysowe z udziałem ekspertów doradców a to przede wszystkim są lekarze, którzy pracują intensywnie nad stworzeniem planu strategii funkcjonowania tego dużego przedsięwzięcia, jakim jest szpital tymczasowy. 

Tymczasowa lecznica będzie mogła pomieścić nawet pół tysiąca łóżek. A jak wygląda sytuacja w śląskich szpitalach? Ostatnie dane ze środy(21.10.) mówią o tym, że z wszystkich łóżek covidowych- jest ich prawie półtora tysiąca na Śląsku- zajętych jest ponad 940; ze 108 łóżek respiratorowych dostępnych dla zakażonych koronawirusem, zajętych jest 86.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj