Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Jarosław Wieczorek do sejmu. Kto będzie rządził w województwie?

Facebook Twitter

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zasiądzie w ławach poselskich. Mandat otrzymał od wyborców w okręgu numer 29 w Gliwicach, gdzie głos oddało na niego ponad 23 tysiące osób, to drugi najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów w tym okręgu. Na razie podkreślmy Jarosław Wieczorek wciąż jest wojewodą i będzie tak aż do czasu gdy zostanie odwołany przez […]

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zasiądzie w ławach poselskich. Mandat otrzymał od wyborców w okręgu numer 29 w Gliwicach, gdzie głos oddało na niego ponad 23 tysiące osób, to drugi najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów w tym okręgu. Na razie podkreślmy Jarosław Wieczorek wciąż jest wojewodą i będzie tak aż do czasu gdy zostanie odwołany przez Prezesa Rady Ministrów. Co gdy zacznie pełnić nową funkcję? Kto będzie rządził w województwie? Mówi rzecznik wojewody Śląskiego Alina Kucharzewska:

Alina Kucharzewska: Zapewniamy, że na pewno nie będzie tutaj takiej sytuacji, że urząd przestanie funkcjonować. Zgodnie z przepisami funkcję pełnią nadal wicewojewodowie i z dniem, kiedy obecny rząd poda się do dymisji, wówczas to wicewojewodowie składają swoją rezygnację, a prezes rady ministrów, kimkolwiek ta osoba będzie, będzie miał 3 miesiące, aby przyjąć te rezygnacje. Można powiedzieć, że ciągłość urzędu będzie zachowana, w pełni będą sprawować funkcję, tak jak do tej pory, bo zdarzało się, że wojewoda był chory czy miał urlop, to oni przejmowali te zadania głównego wojewody.

 

Przypomnijmy, że pierwszym wicewojewodą jest Jan Chrząszcz a drugim Robert Magdziarz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj