Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tymczasowy szpital powstanie w katowickim MCK

Facebook Twitter

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, zgodnie z informacją przekazaną podczas wystąpienia w Sejmie przez Premiera Mateusza Morawieckiego, zostało wytypowane na szpital tymczasowy w naszym województwie

Z najnowszymi informacjami teraz Katarzyna Fica:

Tak, MCK będzie mogło pomieścić nawet pół tysiąca łóżek dla osób z covidem. Urząd Wojewódzki w Katowicach tłumaczy, że po pierwsze obiekt ten ma dogodne położenie, bo znajduje się w centrum miasta, jest więc dobra infrastruktura, ale też możliwość sprawnego dostosowania budynku do odpowiednich standardów. W tej chwili specjalny zespół opracowuje plan strategii organizacyjnej. Trwają też uzgodnienia dotyczące zarówno wyposażenia szpitala tymczasowego, jak i personelu, który będzie w nim pracował. Jednocześnie systematycznie powiększana jest baza tzw. łóżek covidowych w śląskich szpitalach. Informacja o ilości miejsc oraz zajętości codziennie publikowana jest na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (https://www.katowice.uw.gov.pl/covid-19). Ostatnie dane ze środy(21.10.) mówią o tym, że z wszystkich łóżek covidowych w naszym województwie- jest prawie półtora tysiąca- zajętych jest ponad 940; ze 108 łóżek respiratorowych dostępnych dla zakażonych koronawirusem, zajętych jest 86.

Jak informuje UW w Katowicach: „Dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz pracy dyrekcji i zarządzających szpitalami udało się zabezpieczyć kolejne miejsca w placówkach m.in. w Częstochowie, Bielsku–Białej, Orzeszu, Bystrej, Katowicach, Rybniku, Jastrzębiu–Zdroju, Zabrzu, Świętochłowicach, Czeladzi, Mysłowicach, Myszkowie. Łącznie to blisko pół tysiąca łóżek”.

Jak przedstawiają się dane dotyczące liczby łóżek dla pacjentów COVID-19? Stan na środę 21.10.2020 r. wygląda następująco:

Liczba łóżek dostępnych dla pacjentów COVID19 (podawana ogółem) – 1468 (szpitale I, II i III poziomu)
Liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID19 – 945
Liczba łóżek respiratorowych dostępnych dla pacjentów COVID19 – 108
Liczba łóżek respiratorowych zajętych przez pacjentów COVID19 – 86
Liczba wydanych decyzji nakładających obowiązek na szpitale – 61

Na pacjentów, którzy przechodzą zakażenie nieuciążliwie, czekają miejsca w izolatoriach w Istebnej oraz w Ustroniu – łącznie to ponad 250 miejsc, z czego zajętych jest 58.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj