Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach. Są gigantyczne opóźnienia pociągów [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach. Z tego powodu stanęły pociągi Kolei Śląskich. Są gigantyczne opóźnienia na okolicznych trasach.

Program Kolejowy Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach
fot. kolejeslaskie.com/zdjęcie poglądowe

Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach: pociągi Kolei Śląskich ruszyły, ale wciąż są duże opóźnienia

Dokładnie o godzinie 10.16 ruch pociągów Kolei Śląskich został przywrócony. Mimo to sytuacja na kolei wciąż jest trudna, bo niektóre składy kursy zostały odwołane, pociągi mają gigantyczne opóźnienia. – I tak będzie przez cały dzień – zastrzega rzecznik Kolei Śląskich.

Bartłomiej Wnuk: Mimo że ruch został przywrócony już o godzinie 10.16, to ta sytuacja będzie rezonować w rozkładzie jazdy w czwartek, 22 lutego. W związku z tym prosimy pasażerów Kolei Śląskich o śledzenie przed planowaną podróżą  informacji o aktualnych utrudnieniach na stronie kolejeslaskie.pl

Wcześniej pisaliśmy:

Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach. Pociągi Kolei Śląskich nie kursują

Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach. To pokłosie informacji, którą otrzymała policja – była mowa o ładunku wybuchowym. Służby, w tym saperzy sprawdzają dworzec, wszyscy podróżni zostali z terenu ewakuowani. Nie można wejść na dworzec, na perony nie podjeżdżają także pociągi. Wszystkie składy stanęły na trasach.

Przed godziną 10.00 na stację w Katowicach podjechał pierwszy pociąg PKP Intercity. -Wiele pociągów jest opóźnionych, a niektóre pociągi Kolei Śląskich zostały całkowicie odwołane – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich. Jeden z składów jadących z Rybnika do Katowic stoi od dwóch godzin na stacji Mikołów Jamna. Odwołany został m.in. pociąg z Katowic do Raciborza, który planowo odjechać miał po godzinie 11, oraz poranne połączenia z Chałupek do stolicy województwa:

Bartłomiej Wnuk: W związku z alarmem bombowym na stacji dworzec główny w Katowicach został wstrzymany ruch pociągów. Wszystkie osoby przebywające na dworcu zostały ewakuowane, a pociągi  kierujące się w stronę Katowic zatrzymują się na wcześniejszych stacjach – Katowice Zawodzie, Katowice Ligota, Chorzów Batory, a część pociągów została odwołana. Została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa i honorowanie biletów Kolei Śląskich w ZTM.

Autobusy podjeżdżają na przystanek Andrzeja Dworzec. Aktualne komunikaty Kolei Śląskich są dostępne TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj