Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce: Przybywa dzieci na nowoczesnym oddziale. 80 urodzeń tylko w lutym

Facebook Twitter

Coraz więcej kobiet decyduje się na poród w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Zadecydowały zmiany na oddziale, poprawa warunków dla kobiet i nowocześniejsze rozwiązania dla rodzących pacjentek.

Szpital na Parkitce
fot.fb/Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Szpital na Parkitce

W lutym przyszło tutaj na świat prawie 80. dzieci. Parkitka ma szansę nieco poprawić sytuację demograficzną Częstochowy?

Jarosław Strzelczyk: Cieszymy się bardzo, że pacjentki ufają nam, przychodzą do nas, chcą rodzić u nas, coraz więcej słyszę pozytywnych odniesień do samego stanu po remoncie, także to jest dodatkowy argument. Warunki hotelowe do porodów tutaj, a przy okazji, to co podkreślam zawsze, jest to bezpieczeństwo porodu i bezpieczeństwo ze strony zespołu i całego otoczenia.

Sytuację ocenia dr Jarosław Strzelczyk, ginekolog-położnik. W listopadzie w Szpitalu Wojewódzkim na Parkitce otwarty został nowy trakt porodowy. Przyszłe mamy mogą rodzić teraz w nowocześniejszych, odpowiednio wyposażonych salach. Komfort i bezpieczeństwo są dla nich bardzo ważne, przyznaje personel lekarski:

Jarosław Strzelczyk: Obserwujemy wzrost zainteresowania porodami fizjologicznymi, co myślę, że jest takim ciekawym trendem, który odwraca to, co się działo do tej pory, czyli pragnienie cięcia cesarskiego jako bezpiecznego rozwiązania porodu, co niestety nie zawsze jest zgodne z wyobrażeniami pacjentki.

Dodaje dr Jarosław Strzelczyk kierownik oddziału ginekologii i położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024