Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce pilnie potrzebuje onkologów

Facebook Twitter

"Czy grozi nam zamknięcie oddziału onkologicznego?" Dopytują nasi słuchacze, po tym jak Wojewódzki Szpital Specjalistyczny opublikował informację o tym, że pilnie zatrudni lekarzy specjalizacji onkologicznej.

Szpital na Parkitce Śmierć dwóch pacjentów dzwon życia
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Szpital na Parkitce

Mieszkańcy obawiają się, że z powodu braku lekarzy, zostaną pozbawieni specjalistycznej opieki, tak jak to było w przypadku laryngologii. Wojewódzka lecznica jednak uspokaja:

Agnieszka Sanojca: Prosimy, żeby Państwo uspokajali naszych słuchaczy, jeżeli takie telefony czy pytania ze strony słuchaczy się pojawiają. Nie, nie ma żadnej możliwości, żeby był zagrożony którykolwiek z oddziałów onkologicznych u nas w szpitalu. Pamiętajmy, że my oprócz oddziału onkologii ogólnej mamy też chirurgię onkologiczną, ale mamy też poradnie, mamy Jurajskie Centrum Onkologiczne. Więc onkologia jest priorytetowym obszarem, w którym szpital wojewódzki pracuje

– uspokaja Agnieszka Sanojca.

Liczba pacjentów z chorobami nowotworowymi stale się powiększa stąd decyzja o zatrudnianiu kolejnych lekarzy w szpitalu przy Bialskiej

– podkreśla rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Agnieszka Sanojca: Lekarzy potrzebujemy coraz więcej, a specjalizacja onkologiczna nie jest specjalizacją prostą, dlatego lekarzy onkologów jest niewielu. Niewielu młodych lekarzy kształci się w tym kierunku. Odpowiedzialność w przypadku lekarza onkologa jest bardzo duża. Stąd zachęcam, żeby nawet jeżeli ktoś jest lekarzem innej specjalizacji, ale myślał w ogóle o zmianie specjalizacji, to też jako szpital dajemy możliwość, żeby u nas tę specjalizacje przeprowadzić. Potrzebujemy po prostu lekarzy onkologów.

Mamy Różowy Październik – to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W miniony weekend na Jasnej Górze odbyła się XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Raku Piersi. Specjalny koncert „Barwy Jesieni” zorganizowały w Miejskim Domy Kultury przy ul. Łukasińskiego częstochowskie „Amazonki”.

Czy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny również planuje podobne profilaktyczne wydarzenia?

Agnieszka Sanojca: Faktycznie będziemy mieli w szpitalu wydarzenia związane z profilaktyką, ale bardziej w listopadzie, dlatego że coraz częściej też nowotworami, które pojawiają się, a które nie są tak szeroko omawiane jak nowotwory piersi, są nowotwory panów, czyli nowotwory chociażby jądra. Listopad jest miesiącem, w którym prowadzone są działania profilaktyczne i mówimy dużo właśnie o nowotworach jąder. Stąd w tym roku postanowiliśmy połączyć październik z listopadem. Na pewno będziemy za pośrednictwem Radia Jura zapraszać mieszkańców regionu na badania profilaktyczne zarówno pod kątem raka piersi, jak i właśnie raka jąder.

Jak mówi Agnieszka Sanojca, w listopadzie zostanie zorganizowana akcja profilaktyczna. Czekamy zatem na szczegóły, na pewno będziemy was o tym informować. Z rzeczniczką szpitala przy ul. Bialskiej rozmawiała Katarzyna Fica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj