Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital MSW otrzymał zgodę NFZ-u na likwidację częstochowskiego oddziału wewnętrznego

Facebook Twitter

Zmniejszyła się liczba łóżek na oddziałach wewnętrznych w Częstochowie. Zniknęły te, które były wykorzystywane dla pacjentów służb mundurowych w lokalnym oddziale szpitala MSW z Katowic przy ul. Kopernika. W naszym mieście szpital przestał istnieć.

Szpital MSW otrzymał zgodę ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia na likwidację częstochowskiego oddziału wewnętrznego. Stało się tak 4 lutego. 26 łóżek, których braknie na oddziale wewnętrznym, przybędzie teraz w katowickiej siedzibie lecznicy. Śląski szpital MSW w Katowicach ma otrzymać też przydział kontraktowy którym dysponowała częstochowska placówka.

Przy tej okazji pojawia się pytanie czy nie oznacza to gorszej dostępności miejsc na internie dla częstochowian. NFZ uważa że opieka w tym zakresie jest zapewniona. Łóżek w Częstochowie na takich oddziałach jest ponad 250. Tylko Miejski Szpital Zespolony ma ich 112. 61 pacjentów jest w stanie przyjąć na oddziale chorób wewnętrznych wraz z pododdziałem przy ul. Mirowskiej, kolejnych 51 miejsc funkcjonuje w budynku szpitala przy ul. Mickiewicza.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024