Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski Szpital w Częstochowie: Po pandemii niezbędna jest modernizacja oddziału chorób płuc

Facebook Twitter

Do połowy listopada potrwa modernizacja na oddziale płucnym Miejskiego Szpitala Zespolonego. Częstochowska lecznica wykorzysta na ten cel ponad 2 mln złotych, głównie wygospodarowane w miejskim budżecie.

Miejski Szpital w Częstochowie
Fot. zsm.czest.pl

Miejski Szpital w Częstochowie modernizuje oddział chorób płuc

Prace trwają, choć trzeba było w tym czasie nieco ograniczyć możliwości przyjęć pacjentów. Jest mniej łóżek na oddziale gruźlicy i chorób płuc, ale szpitalny oddział funkcjonuje, nawet podczas modernizacji:

Wojciech Konieczny: Jesteśmy na etapie remontu, modernizacji oddziału chorób płuc i gruźlicy. Przez dwa lata był oddziałem covidowym i siłą rzeczy uległ pewnej dewastacji. Nawet tak bym powiedział, ponieważ takie były realia, szczególnie na początku, kiedy dostaliśmy polecenie stworzenia tego oddziału. Z dnia na dzień właściwie, a nie mieliśmy środków ani możliwości tym się wcześniej zająć, więc to wszystko było robione na szybko, w związku z czym oddział ucierpiał, jego infrastruktura, tak się musiało po prostu stać. I teraz to naprawiamy dzięki pieniądzom z rady miasta, ponieważ nie udało się niestety tutaj uzyskać pieniędzy państwowych czy od wojewody.

– mówi dyr. Wojciech Konieczny.

Wojciech Konieczny: Remontujemy ten oddział, dodatkowo dostaliśmy jeszcze dotację na poprawę sieci kanalizacyjnej i sieci centralnego ogrzewania. Dajemy czas wykonawcy, niech to zrobi porządnie. Nie śpieszymy się, żeby nie ograniczać za dużo miejsc. Wiadomo, że oddział działa na pół gwizdka w sensie ilości łóżek szpitalnych, które są dostępne. To nas głównie determinuje. Ciągłe zakupy sprzętu, ciągłe modernizacje. Miejmy nadzieję, że będzie postępowała ta poprawa ku zadowoleniu generalnie głównie pacjentów.

O postępach prac informował dyrektor miejskiej lecznicy Wojciech Konieczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024