Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szkoła Specjalna z ul. św. Barbary przeprowadzi się na ul. Krótką. Wypowiedziano jej najem lokali

Facebook Twitter

W ubiegłym roku o Zespole Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie zrobiło się głośno za sprawą śmierci 8-letniego Kamilka. To tutaj uczęszczał maltretowany przez ojczyma chłopiec. Wszystko wskazuje na to, że placówka zmieni swoją lokalizację, zostanie przekształcona i przeniesiona z ul. św. Barbary na ul. Krótką.

fot.pixbay

Miasto jest zmuszone do przeprowadzki, bo szkole wypowiedziano najem lokali:

Włodzimierz Tutaj: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Częstochowie wypowiedziało umowę najmu szkole, która zajmowała pomieszczenia budynku przy ulicy Świętej Barbary. Stąd konieczna jest zmiana siedziby Zespołu Szkół Specjalnych numer 28, w skład którego wchodzi także Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy Nr 5. Zamysłem miasta jest przeniesienie tych szkół do siedziby szkoły specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej.

Zanim uczniowie ze św. Barbary zaczną się uczyć w nowym miejscu, potrzebne będzie przystosowanie sal lekcyjnych. Ma się to stać w wakacje. Sporo potrzebnego zaplecza Zespół Szkół przy ul. Krótkiej już jednak posiada:

Włodzimierz Tutaj: Zespół Szkół przy ulicy Krótkiej dysponuje odpowiednią bazą lokalową i wyposażeniem takim jak przystosowane pracownie. Istotnym aspektem jest także winda znajdująca się w budynku przy ulicy Krótkiej, która ułatwia uczniom z ograniczeniami ruchowymi dostęp do sal lekcyjnych.

Zasadnicza przeprowadzka szkoły do nowej lokalizacji mogłaby odbyć się po zakończeniu bieżącego roku szkolnego. Zespół Szkół Specjalnych nr 28 pod nowym adresem ma szansę działać od września:

Włodzimierz Tutaj: Zapowiada tę zmianę także przez organy nadzoru, natomiast fizycznie ta zmiana powinna odbyć się z końcem sierpnia, na początku września 2024 r. i wówczas nastąpiłaby zmiana siedziby tych szkół. Koszty adaptacji pomieszczeń przy ulicy Krótkiej, by służyły także uczniom Zespołu Szkół Specjalnych numer 28. To 700 tysięcy złotych.

Miasto wyda znaczną kwotę na przystosowanie budynku, ale zaoszczędzi na kwocie najmu, który co roku płaciło Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za klasztorne lokale przy ul. św. Barbary. Jak dodaje rzecznik magistratu Włodzimierz Tutaj, zmianę, aby doszła do skutku, musi zaakceptować Śląski Kurator Oświaty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj