Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szczepienia częstochowskich nauczycieli z kłopotami

Facebook Twitter

Z problemami odbywają się szczepienia nauczycieli pracujących w częstochowskich placówkach oświatowych. Wydział Edukacji przedstawił najnowsze zestawienie. Co z niego wynika? Ze szczepień przeciwko Covid-19 skorzystało od 8 do 24 lutego włącznie ok. 42% pracowników miejskich placówek oświatowych, którzy zgłosili chęć zaszczepienia. To łącznie 1116 osób. To nie tylko nauczyciele, ale też personel administracyjny czy pomocniczy.

Ministerstwo Zdrowia,szczepienia przeciwko HPV
Fot. Pixabay

Szczepionki Astry-Zeneca, podawane są w szpitalach węzłowych, a więc na Parkitce- przy ul. Bialskiej oraz w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mirowskiej i przy ul. Bony. Szczepienia, jak dowiedziałam się w magistracie -nie odbywają się bez problemów, bo na przykład zdarzają się sytuacje, w których na szczepienia czekają jeszcze grupy nauczycieli pracujących z uczniami i przedszkolakami w systemie stacjonarnym, a już realizowane są szczepienia dla niektórych nauczycieli pracujących w trybie zdalnym.

Powodem jest różne tempo szczepień. Wiadomo też, że cała procedura mogłaby przebiegać sprawniej, istnieje możliwość wykorzystania dodatkowych punktów szczepień dla nauczycieli wskazanych przez NFZ, ale cały czas brakuje odpowiedniej liczby preparatów.

Dane jakimi dysponuje Wydział Edukacji dotyczą 113 placówek oświatowych.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj