Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sytuacja w częstochowskich szkołach jest stabilna

Facebook Twitter

Nie ma zagrożenia, by całe placówki były zamykane z powodu COVID-19 – informuje Wydział Edukacji. Na ten moment lekcje zdalne prowadzone są w dwóch klasach z dwóch szkół ponad podstawowych.

Tak naprawdę to jest sytuacja bardzo zmienna. Natomiast od początku roku szkolnego mieliśmy kilka szkół podstawowych, kilka szkół ponadpodstawowych. To myślę, że w skali dużego miasta, gdzie samych pracowników, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi w częstochowskich szkołach jest prawie 5 tys., uczniów ponad 30 tys., to myślę, że codziennie mamy przypadek z jedną szkołą. 

– mówił Rafał Piotrowski. Według naczelnik Wydziału Edukacji częstochowskie placówki oświatowe są dobrze zarządzane, a w szkołach przestrzegany jest reżim sanitarny..

Obecnie mamy dwie szkoły ponadpodstawowe, jeśli chodzi o naukę zdalną tzn. pojedyncze klasy. Chciałem serdecznie podziękować dyrektorom za trzymanie ręki na pulsie przy współpracy z naszym wydziałem. Rodzicom apeluje i uczniom, że tam gdzie są podejrzenia, że może być choroba jakaś nawet grypa, przeziębienie to jednak, żeby 1-2 dni poczekać i nie narażać innych. 

Niestety liczba nowych przypadków koronawirusa w Częstochowie cały czas rośnie.
W sobotę premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o zmianach dotyczących funkcjonowania szkół.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj