Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brakuje nauczycieli. Nie zapowiada się, że będzie lepiej

Facebook Twitter

Lato w pełni. Uczniowie odpoczywają, za to w Wydziale Edukacji trwają już przygotowania do nowego roku szkolnego. Zajęcia rozpoczną się 4 września. Sytuacja kadrowa w szkołach w całym kraju nie napawa optymizmem.

Brakuje nauczycieli w Częstochowie
fot. Alexas_Fotos/ pixabay.com

Brakuje nauczycieli

Już wiadomo, że brak nauczycieli dotyczy też częstochowskich placówek oświatowych:

Rafał Piotrowski: Jeśli chodzi o częstochowskie szkoły na etapie arkusza tzw. majowego, czyli tego, który przygotowuję, jest to arkusz wstępny, organizujący pracę szkoły na 1. września mieliśmy wskazanych 99 wakatów, natomiast nie zostały uwzględnione na pewno wszystkie etapy, chociażby dlatego, że w szkołach ponadpodstawowych dopiero realizowany jest nabór.

Jak mówi Rafał Piotrowski naczelnik Wydziału Edukacji, już teraz wiadomo, że w szkołach ponadpodstawowych wakatów będzie jeszcze więcej:

Rafał Piotrowski: W szkołach ponadpodstawowych uwzględniono około 120 oddziałów w klasach pierwszych. Już dzisiaj wiemy, że będzie powyżej 140 oddziałów, a co za tym idzie też kolejnych kilkanaście etatów, których nie wykazano, których już na pewno będą dyrektorzy poszukiwali. Czyli dla wielu z nas jest to przerwa wakacyjna, okres urlopowy, ale my tutaj naprawdę też gorąco pracujemy w wydziale edukacji, ale też w szkołach ponadpodstawowych

– podkreśla naczelnik częstochowskiej oświaty. Wakacje to też czas na realizację kolejnych remontów w szkołach. Prace inwestycyjne w tym roku kosztują miejski budżet ponad 27 mln złotych. Remontu doczeka się m.in. Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Jesiennej i Miejskie Przedszkole przy ul. Baczyńskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024