Norwid Częstochowa przegrał z Resovią Rzeszów

Tym razem Norwid Częstochowa nie był w stanie sprawić niespodzianki i pokonać jednej z najsilniejszych drużyn siatkarskich w Polsce. W meczu 8 kolejki Plus Ligi rozegranym w niedzielę (26.11) drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrała u siebie z Resovią Rzeszów 1:3 (-18, 30, -18,-19).

Norwid Częstochowa

Goście przyjechali do Częstochowy podrażnieni dosyć niespodziewaną porażką w Lidze Mistrzów z francuskim zespołem Tours. Mając w składzie takich siatkarzy jak Zatorski, Kłos, Drzyzga, Cebulj czy Boyer to Resovia była faworytem konfrontacji z beniaminkiem ligi.

Gospodarze tylko w drugim secie wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i po niesamowicie emocjonującej końcówce wygrali seta 32:30! W pozostałych partiach Norwid Częstochowa przegrywał już dosyć wyraźnie (dwa razy do 18, ostatni set do 19). MVP spotkania został Francuz występujący w barwach Resovii Stephen Boyer.

Następny mecz nasi siatkarze rozegrają w najbliższy piątek (01.12), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3
(18:25, 32:30, 18:25, 19:25)

Norwid Częstochowa: Keturakis, Kogut, Janus, Sobański, Dulski, Hain, Takahashi oraz Espeland, Borkowski, Bouguerra, Kowalski, Jaskuła