Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Staranował kilkanaście samochodów zaparkowanych na ulicy Lechonia. Policja zatrzymała pijanego kierowcę

Facebook Twitter

Mamy szczegóły zdarzenia jakie miało miejsce w miniony poniedziałek (11.04) na jednym z parkingów w dzielnicy Wrzosowiak. Słuchacze informowali nas o tym, że kierowca Bolta staranował kilkanaście samochodów. 

Wszystko działo się w nocy z poniedziałku na wtorek na parkingu przy ul. Lechonia. 29-letni mężczyzna kierując Dacią, uszkodził 12 zaparkowanych tam samochodów osobowych, po czym wysiadł z auta i zaczął uciekać. Hałas spowodowany przez mężczyznę zwrócił jednak uwagę mieszkańców i przebywającego nieopodal policjanta częstochowskiej drogówki. Kilku świadków i policjant ruszyli za 29-latkiem. Mężczyzna był kompletnie pijany, w dodatku … nie miał butów. Policjanci znaleźli przy jego siedzeniu klapki, które zgubił podczas ucieczki. Obywatel Ukrainy miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Następnego dnia tłumaczył policjantom, że wyszedł z mieszkania tylko na chwilę, by przeparkować samochód. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat więzienia.

Częstochowska policja informuje też, że pojazd kierowany przez pijanego 29-latka na co dzień był przez niego wykorzystywany do prowadzenia działalności polegającej na prywatnym transporcie osób, jednak w chwili zdarzenia kierowca nie wykonywał żadnego zlecenia związanego z przewozem pasażerów. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
  • W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Alkohol prowadzi do:

  • zmniejszenia szybkości reakcji;
  • ograniczenia pola widzenia;
  • błędnej oceny odległości i szybkości;
  • błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji;
  • rozproszenia uwagi oraz senności.

Bądź odpowiedzialny. Piłeś? Nie jedź!

Reagujmy, kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj