Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Lublińca zatrzymali pijanego kierowcę. Miał na koncie dwie kolizje

Facebook Twitter

Policjanci z Lublińca zatrzymali kompletnie pijanego 56-latka, który mając ponad 2 promile rozbijał się po lokalnych drogach.

Policjanci z Lublińca zatrzymali pijanego 56-latka

Policjanci z Lublińca zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna w krótkim czasie spowodował dwie kolizje drogowe. 56-letni mieszkaniec naszego powiatu był pijany. Badanie wykazało ponad 2,5 promila w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie ale dopiero dziś mundurowi poinformowali o zdarzeniu. Około godziny 17:40 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Mochała. Zgłaszający poinformował również, że sprawca kolizji odjechał.

Na miejsce udali się policjanci lublinieckiej drogówki, którzy w chwilę później otrzymali informację od dyżurnego o drugiej kolizji w Koszęcinie, gdzie prawdopodobnie sprawcą jest ten sam kierowca. Mundurowi po dotarciu do Koszęcina zastali samochód osobowy volkswagen, który najechał na tył prawidłowo zaparkowanej skody. Sprawca kolizji zasnął za kierownicą. Okazało się, że 56-letni mieszkaniec naszego powiatu spowodował również pierwszą kolizję, a w dodatku jest pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Teraz o dalszym losie nietrzeźwego kierowcy, który spowodował kolizje, zdecyduje prokurator i sąd.

To niestety nie jest odosobniony przypadek. Kilka dni wcześniej mundurowi również, dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali kierowcę, który miał 2 promile alkoholu w organizmie i jechał swoim pojazdem. Natomiast w niedzielę rano mundurowi uniemożliwi dalszą jazdę mieszkańcowi Lublińca, będącego po użyciu alkoholu, którego badanie wykazało poniżej pół promila.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj