Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niebezpiecznie w pierwszym kwartale – 19 wypadków i 240 zdarzeń na drogach miasta i regionu

Facebook Twitter

Ponad trzysta zdarzeń drogowych od początku roku, częstochowska policja podsumowała pierwszy kwartał tego roku. Przybywa kolizji i poważnych wypadków, a statystyki nie napawają optymizmem.

Rozpoczynamy sezon motocyklowy, więc zwracam szczególną uwagę na tych uczestników ruchu drogowego. Już w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 marca mieliśmy z udziałem pieszych 19 wypadków. W zeszłym roku w tym okresie tych wypadków było trochę mniej. Ogólnie zdarzeń w I kwartale mieliśmy około 241. Spadła ta liczba, bo w zeszłym roku, w tym samym okresie było około 307 wypadków

– wylicza mł. asp. Mariola Trąbska-Kowalczyk, z częstochowskiej drogówki. Na naszych ulicach pojawia się coraz więcej motocykli, o wzmożonej czujności przypominają więc policjanci z patroli w mieście. Mamy też ofiary śmiertelne niebezpiecznej jazdy:

Przykre jest to, że mamy już 4 osoby zabite. Patrole w dużej ilości są kierowane w rejony przejść dla pieszych, w rejony szkół, żeby zapobiegać tym zdarzeniom, żeby uzmysławiać kierującym, że rejon przejść dla pieszych jest szczególnie istotny, a piesi są narażeni na niebezpieczeństwo, bo kierujący nie zachowują ostrożności.

Szczególnie przy lepszej pogodzie zapominamy o rozwadze i dozwolonej prędkości, dlatego zdejmijmy nogę z gazu

– radziła Mariola Trąbska-Kowalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024