Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprawca absurdalnego napadu na bank wkrótce odpowie przed sądem

Facebook Twitter

Złodziej, który chciał pomóc amerykańskiej celebrytce, w przebraniu, z pistoletem gazowym i podobno z bombą - wkroczył pół roku temu do banku w Al. NMP. Teraz 29-letni sprawca absurdalnego napadu, odpowie przed sądem.

Sprawca absurdalnego napadu na bank wkrótce odpowie przed sądem

Sprawca absurdalnego napadu na bank wkrótce odpowie przed sądem

Grozi mu jak najbardziej poważna kara. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała właśnie akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu Dawidowi G. Mężczyzna z pomysłem kradzieży bankowej przyjechał spod Częstochowy w styczniu tego roku.

Tomasz Ozimek: Przesłuchany w charakterze podejrzanego wyjaśnił, że potrzebował pieniędzy na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie chciał pomóc Selenie Gomez. Ponownie przesłuchany przez prokuratora przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Z uwagi na treść wyjaśnień złożonych przez podejrzanego prokurator zasięgnął opinii biegłych lekarzy psychiatrów dotyczącej stanu zdrowia psychicznego podejrzanego. W wydanej opinii biegli lekarze psychiatrzy stwierdzili, że w chwili popełnienia tego czynu Dawid G. był w pełni poczytalny, czyli może odpowiadać karnie.

Jak mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Dawid G. gdy został obezwładniony przez policjantów, okazało się, że nie ma przy sobie bomby, którą straszył pracowników banku. Faktycznie swoje zachowanie tłumaczył w nietypowy sposób, ale stanie przed sadem. Ma zarzut rozboju z użyciem broni palnej i wzięcia zakładników. Aktem oskarżenia objęto także Gabriela G. – ojca sprawcy napadu na bank. Prokurator zarzucił mu nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji.

Tomasz Ozimek: Dawid G. i jego ojciec Gabriel G. nie byli w przeszłości karani. Na wniosek prokuratora sąd w Częstochowie zastosował wobec Dawida G. tymczasowe aresztowanie. Natomiast wobec Gabriela G. prokurator zastosował dozór policji. Zarzucane Dawidowi G. przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Natomiast przestępstwo nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji jest zagrożone karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Proces wkrótce powinien ruszyć przed częstochowskim sądem. W sprawie informował nas prok. Tomasz Ozimek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023