Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Spotkanie w sprawie przyszłości Doliny Warty już w najbliższą środę

Facebook Twitter

Trwa szukanie pomysłu na zagospodarowanie Doliny Warty. Jej przyszłość mają zaproponować architekci krajobrazu. Miasto zleciło im opracowanie projektu. Można specjalistom zgłaszać swoje sugestie. Okazja do tego już w środę, 10 sierpnia o godz. 16, w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5.

fot. czestochowa.pl

Chodzi o to, aby wspólnie poszukać pomysłów na zagospodarowanie Mirowskiego Przełomu Warty w sposób przemyślany, biorący pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną tego terenu oraz jego potencjalne funkcje społeczne. Spotkanie ma charakter otwarty.

Jest to realizacja deklaracji, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty. Stworzenie takiej koncepcji Miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji ,,Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone. Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie społeczności lokalnej w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne – i to właśnie się dzieje. Przy okazji spotkania prasowego poświęconego całemu przedsięwzięciu, konieczność zapewnienia częstochowiankom i częstochowianom możliwości wypowiedzenia się na ten temat akcentował też prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Spotkanie – wpisujące się w ducha miejskiego programu ,,CzęstoZielona” – będzie zorganizowane w środę, 10 sierpnia, o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Rozdolnej 5.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024