Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną

Facebook Twitter

Janów, Olsztyn a może któreś z założeń parkowych w Częstochowie? Ruszyło głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną.

Głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną
Fot. npp.slaskie.pl

Głosowanie na najlepszą przestrzeń publiczną

W ramach plebiscytu mieszkańcy mogą wybrać swoje ulubione realizacje w województwie śląskim. Najpopularniejsza, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie Nagrodę Publiczności. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Na tegoroczną 24 edycję konkursu wpłynęło 36 zgłoszeń z 25 gmin, po ocenie formalnej 35 realizacji zostało zakwalifikowanych do dalszej oceny.

Z naszej części województwa mamy 4 projekty. Jeden dotyczy przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Janów i Złoty Potok. Kolejny to parking wraz z górną przestrzenią ekspozycyjną w Olsztynie. W samej Częstochowie są dwie propozycje. To rewitalizacja Placu Pamięci Narodowej oraz mini park przy ul. Focha.

Przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Janów i Złoty Potok

Parking wraz z górną przestrzenią ekspozycyjną w Olsztynie

Rewitalizacja Placu Pamięci Narodowej w Częstochowie

Mini Park przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha w Częstochowie

Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona również jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej, które nominuje a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023, połączone z ogłoszeniem wyników w Konkursie Architektura Roku wraz z wręczeniem nagród odbędzie się jesienią w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Wśród zgłoszonych realizacji są zarówno obiekty użyteczności publicznej m.in. sale widowiskowo-koncertowe, ośrodki sportowe, centra aktywności, centra przesiadkowe, obiekty kultury i rekreacji, jak i przestrzenie publiczne tj. tereny parkowe, skwery, tereny nadrzeczne, obiekty historyczne, założenia zrewitalizowane, zaadaptowane do nowych funkcji, jak i zupełnie nowe realizacje.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023