Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Smart City: Eko-budownictwo i eko-motoryzacja w Częstochowie. Poleca ZGM i Radio Jura

Facebook Twitter

Częstochowski ZGM razem z Politechniką jest gospodarzem tegorocznej konferencji Smart City dotyczącej nowoczesnych rozwiązań dla miast. Warto już dziś i w piątek (26-27.05) prześledzić aktualne trendy w budownictwie, ale i zobaczyć wystawę pojazdów ekologicznych „Eko Moto”.

fot. konferencja.zgm-tbs.czest.pl/

Paweł Konieczny: W tym roku konferencja ma dwie dodatkowe imprezy – Expo Częstochowa – targi budowlane, druga impreza to Eko Moto – wystawa samochodów ekologicznych i dostawczych. Chodzi o to, żeby konfrontować pomysły z praktyką, a jednocześnie, żeby praktyka podpowiadała pewne rozwiązania, to co jest potrzebne, żeby nastąpiła taka rzeczywista współpraca między kadrą naukową Politechniki, a tymi, którzy z nauki mogą korzystać.

W czwartek i w piątek na plac Politechniki przy al. Armii Krajowej 19 zaprasza Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w Częstochowie.

Bycie eko to już nie tylko modny trend, to przede wszystkim potrzeba naszych czasów

– dodaje główny organizator.

Smart City dotyka m.in. ważnego i ciągle rozwojowego w Częstochowie budownictwa mieszkaniowego:

Paweł Konieczny: Chodzi nam również o to, żeby po okresie pandemii trochę oddziaływać na mieszkańców, na firmy budowlane, aby móc zaprezentować pewne nowe rozwiązania technologiczne. Technologii jest bardzo dużo i będą prezentowane przez Wydział Budownictwa i przez firmy. Mówimy o pewnych rozwiązaniach na przyszłość, na wiele lat naprzód.

Dwa dni z nowoczesnymi rozwiązaniami dla miast, to też spojrzenie na dzisiejszą motoryzację, coraz bardziej zieloną i ekologiczną:

Paweł Konieczny: Ekologiczne rozwiązania w motoryzacji, staraliśmy się, żeby nasi lokalni dealerzy mogli pokazać przede wszystkim samochody ekologiczne. Udało się zgromadzić na placu Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej ze 20 modeli różnych samochodów. Myślę, że dosyć ciekawa rzecz.

Konferencję Smart City, targi budowlane i wystawę Eko Moto polecał Paweł Konieczny, prezes ZGM w Częstochowie. Imprezie patronuje Radio Jura.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj