Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

TOP5 kierunków na city break [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Wakacje city break to coraz bardziej popularna forma krótkiego wypoczynku. Wyjazd do innego miasta na weekend pozwala oderwać się od codzienności i odkryć nowe miejsca. Oto pięć europejskich miast, które warto uwzględnić w swoich planach.

city break
mat. nadesłany

Wyjazdy city break to doskonała alternatywa dla klasycznych dłuższych wakacji, świetna zwłaszcza w przypadku osób, które nad leniwe plażowanie wolą intensywne poznawanie kultury i atrakcji danego miejsca. To także doskonały pomysł w przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na dłuższy wyjazd, ale chcielibyśmy się wyrwać i naładować baterie. Które europejskie miasta są najchętniej odwiedzane w trakcie krótkich, kilkudniowych wyjazdów? Przedstawiamy TOP5 kierunków na wakacje city break.

Paryż – miasto świateł, miłości i kultury

Jak wskazuje analiza trendów w wyszukiwarkach, jeśli chodzi o wyjazdy city break to najchętniej odwiedzanym europejskim miastem jest Paryż (ZOBACZ CENY takich ofert www.fostertravel.pl/city-break/). Nazywana miastem świateł, stolica Francji zachwyca swoimi ikonicznymi zabytkami, takimi jak Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre-Dame i Łuk Triumfalny. W Paryżu nie brakuje też romantycznych scenerii na wspólne spędzanie czasu we dwoje oraz wykwintnych restauracji, serwujących francuską kuchnię.
Weekendowy city break w Paryżu to doskonała okazja, aby zanurzyć się w atmosferze kultury, historii i elegancji tego uroczego miasta. Zwłaszcza, że trzydniową wycieczkę z przejazdami i wyżywieniem znajdziemy za ok. 1200 zł, a jeśli zależy nam na większym komforcie i wolimy przelot samolotem, to przedłużony czterodniowy weekend w Paryżu zorganizujemy już za 1900 zł.

Barcelona – city break w wakacyjnym klimacie

Drugim najchętniej odwiedzanym miastem na wyjazdy city break jest Barcelona – hiszpańskie miasto pełne życia, znane z wyjątkowej architektury Antoniego Gaudiego, takiej jak Sagrada Familia i Park Güell. Oprócz tego, Barcelona oferuje piękne plaże nadające wyjazdowi wakacyjny klimat, bogatą scenę kulturalną i pyszną kuchnię tapas. Spacer wąskimi uliczkami Barrio Gótico czy wieczorne wizyty w tawernach to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów podczas weekendowego city breaku w Barcelonie.

Średnia cena weekendowej wycieczki city break do Barcelony wynosi około 2000 zł – w cenie znajdują się przeloty, zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Rzym – poznaj Wieczne Miasto i jego skarby

Rzym, wieczne miasto, pełne historii i zabytków, to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata i znajduje się na trzecim miejscu wśród najchętniej odwiedzanych europejskich kierunków city break. Koloseum, Watykan, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie to tylko niektóre z niezliczonych atrakcji, które czekają na turystów, spragnionych intensywnego zwiedzania. Miasto oferuje również wyśmienitą kuchnię włoską i urokliwe zaułki, idealne do odkrywania podczas weekendowego city breaku.
Jeśli krótki urlop city break chcemy spędzić właśnie w Rzymie, to trzydniową wycieczkę wraz z przelotami, zakwaterowaniem i wyżywieniem znajdziemy w cenach rozpoczynających się od 1500 zł.

Londyn – city break z brytyjskim szykiem

Kolejnym puntem na liście najchętniej odwiedzanych europejskich destynacji na city breal jest Londyn, dynamiczne miasto o bogatej historii i kulturze. Turystów przyciąga fascynującymi zabytkami które koniecznie trzeba zobaczyć, takimi jak Big Ben, Pałac Buckingham, Muzeum Brytyjskie oraz liczne teatry i galerie sztuki. Londyn słynie także z doskonałych możliwości zakupowych na ulicach takich jak Oxford Street czy Covent Garden. Nie brakuje również wyśmienitych pubów i restauracji, które serwują tradycyjne angielskie potrawy. Wyjazd city break do Londynu wiąże się z cenami w okolicach 2000 zł za cztery dni.

Amsterdam – kanały, muzea i kultura

Amsterdam, miasto kanałów i rowerów, oferuje niezapomniane wrażenia podczas weekendowego city breaku. Główne atrakcje, które kuszą turystów w tym fantastycznym mieście, to Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Dom Anne Frank oraz wycieczki łódkami po malowniczych kanałach. Amsterdam słynie również z luźnej atmosfery, licznych kawiarni i kulturalnych wydarzeń, które sprawiają, że miasto jest atrakcyjne dla turystów z całego świata.

Jeśli weekendowy wyjazd city break planujemy spędzić właśnie w Amsterdamie, to dwudniową wycieczkę z przejazdami znajdziemy za mniej niż 1000 zł, a czterodniowy wyjazd z przelotami kosztuje ok. 2000 zł.

Wakacje city break stają się coraz bardziej popularne ze względu na krótki czas trwania, intensywność wrażeń oraz możliwość odkrywania kultur i zabytków. Miasta takie jak Paryż, Barcelona, Rzym, Londyn i Amsterdam oferują nie tylko bogatą historię i wspaniałe atrakcje, ale także wyjątkową atmosferę, która przyciąga turystów z całego świata. Zatem jeśli planujesz krótką, ale intensywną podróż, weekendowy city break do jednego z tych miast może być idealną opcją dla Ciebie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj