Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Smaku w częstochowskich restauracjach. Jest kilka nowości kulinarnych

Facebook Twitter

Pięć dni trwa najnowsza edycja Festiwalu Smaku w Częstochowie. Do piątku 19 kwietnia mamy czas aby odwiedzić punkty gastronomiczne, wybrać i spróbować rozmaitych smaków oraz przetestować lokalne kulinarne specjały.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe

Festiwal Smaku w Częstochowie

Festiwal to też spotkania przy restauracyjnych stolikach z rodziną i znajomymi:

Jacek Tolewski: Częstochowa jest takim początkiem, ale działa to w Kielcach, w Gliwicach. W Gliwicach w tym samym czasie mamy festiwal, więc cieszymy się ogromnie, że on się rozwija. Chciałbym zachęcić i nakłonić, żeby bardziej pozytywnie myśleć o tym, co się w ogóle dzieje w mieście i to, co robimy. Taka jest idea Festiwalu Smaku, żebyśmy w przeciągu tych 5 dni w tygodniu wyszli z domu, wzięli dzieci, znajomych, rodzinę, najbliższych, spędzili trochę więcej czasu na mieście, właśnie celebrując wspólne chwile.

Imprezę poleca jej pomysłodawca Jacek Tolewski.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe

Wiele z potraw szefowie kuchni przygotowali dla bywalców specjalnie na ten tydzień. Warto więc uciec od codziennych smaków i spróbować czegoś nowego. Częstochowa ma szansę żyć kulinarnie też w środku tygodnia:

Jacek Tolewski: Wiemy, że w miarę dobrze ta gastronomia wygląda w weekendy. Przyzwyczailiśmy się do tego, że wychodzimy i korzystamy, ale w tygodniu zdecydowanie gorzej to wygląda, to takie dziwne odbicie po tych popandemicznych  konsekwencji, kiedy to troszkę równiej się rozkładało. A teraz te dysproporcje są bardzo duże, że w tygodniu jest źle, w weekendy jest bardzo dobrze. Festiwal Smaku jest takim bodźcem do tego, żeby w gastronomi działo się jak najwięcej.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe

Udział w festiwalu jest bardzo prosty. Wystarczy zarezerwować stolik albo po prostu wejść do wybranego spośród 23 lokali. Nie musimy ściągać żadnej dodatkowej aplikacji na telefon:

Jacek Tolewski:Teoretycznie możemy wejść do każdego lokalu, po prostu skorzystać. My zachęcamy do tego, żeby zarezerwować miejsce, ale teraz, w dobie powszechnej cyfryzacji wielu usług, u nas od niej wręcz odchodzimy, po prostu wejść z ulicy, skorzystać, ewentualnie wziąć telefon, zadzwonić, zarezerwować i tyle. Nie trzeba rezerwować online, nie trzeba płacić wcześniej, nie trzeba jakieś kuponu wykupować tego typu rzeczy, my od tego uciekamy, idziemy totalnie w drugą stronę. Szerokie menu i wiele ciekawych propozycji jest kilka nowości kulinarnych, bo otworzyło się znowu kilka ciekawych miejsc w ciągu kilku miesięcy w Częstochowie, więc jest na pewno, w czym wybierać.

Zachęcał do udziału w Częstochowskim Festiwalu Smaku – Jacek Tolewski.

Wiosenna edycja Festiwalu Smaku od 15 do 19 kwietnia!

Kwiecień zapowiada się niezwykle smacznie w całym regionie Częstochowy. Wszystko za sprawą wiosennej edycji Festiwalu Smaku, która odbędzie się w dniach od 15 do 19 kwietnia 2024 r. Jak zawsze na ten czas szefowie kuchni i właściciele częstochowskich lokali szykują specjalne przystawki, dania główne, desery i drinki.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe

Jak zawsze do wydarzenia dołączyły nie tylko lokale z Częstochowy, ale również z Blachowni, Olsztyna i Lublińca. Festiwal Smaku uwielbiany jest przez mieszkańców, gdyż w ciągu pięciu dni mają oni możliwość odwiedzenia nowych lokali i skosztowania przepysznych dań przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. W wiosennej edycji festiwalu udział wezmą 23 restauracje. Szefowie kuchni przygotują przystawkę i danie główne w cenie 49 zł, deser w cenie 22 zł i drink za 15 zł.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe

Aby skorzystać w festiwalu wystarczy telefonicznie zarezerwować stolik w wybranym lokalu. Nieprowadzonę są rezerwacje online czy wykupywanie wejściówek, kuponów. W czasie wydarzenia organizowane będą liczne konkursy z nagrodami za aktywność w social media, wrzucanie zdjęć z odwiedzanych restauracji, komentowanie i meldowanie się. Lista restauracji biorących udział wraz ze zdjęciami dań i opisami dostępna będzie i aktualizowana jest na bieżąco na stronie internetowej Festiwal-Smaku.pl oraz na Facebook.pl/FestiwalSmaku. Wszystkie najważniejsze informacje wraz z listą lokali i zdjęciami dań znajdziemy również w aplikacji mobilnej dostępnej na Android, jak i IOS w sklepie Google Play oraz APP STORE pod nazwą Festiwal Smaku.

Festiwal Smaku fot.mat.prasowe

Lista restauracji uczestników Festiwalu Smaku

15 edycja 15 – 19 kwietnia 2024 r.
1. Restauracja Relax
2. Niebo w mieście Częstochowa
3. Restauracja Indyjskie Curry
4. Alchemik Częstochowa
5, RESTO & PUB Szafa Gra
6, Czeski Film Restauracja & Pub
7. GRAND SLAM Restaurant&Lounge
8. Miedziany Piec n.895 – Pizza napoletana
9. Głodna Małpa Pizza & Chill Częstochowa
10. KOKU Sushi Częstochowa
11. KOKU Sushi Lubliniec
12. Rameno
13. Restauracja KMICIC – Blachownia
14. IL Gusto Częstochowa
15. Restauracja Tbilisi Smak Gruzji Częstochowa
16. 500 Stopni – Raków.
17. Rok Tygrysa
18. Resort Strzelnica – Lubliniec
19. Il Mondo Italiano
20. BOSCO – Pizza Napoletana
21. Aleja 57
22. Z mąki
23. Przyjaciele Trattoria – Olsztyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024