Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja podsumowała okres wakacyjny, niebezpieczny przede wszystkim na drogach

Facebook Twitter

Z nowym rokiem szkolnym częstochowska policja podsumowała zakończone wakacje. Statystyki nie kłamią, nie byliśmy do końca rozważni i bezpieczni.

Policja podsumowała okres wakacyjny
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policja podsumowała okres wakacyjny

Liczby pokazują, jak wiele było poważnych zdarzeń w tym czasie, przede wszystkim na drogach:

Barbara Poznańska: W 67 wypadkach drogowych zginęły 3 osoby, a 75 zostało rannych. Niestety to nie był bezpieczny okres nad wodą. W tym czasie właśnie od czerwca do sierpnia doszło do aż 5 utonięć. Dla większości był to czas intensywnych podróży, a dla policjantów z częstochowskiej drogówki okres wzmożonej pracy. Zatrzymali 71 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i 1 pod wpływem narkotyków.

Podsumowanie wakacji 2023 na częstochowskich drogach to łącznie ponad 6 tys. wykroczeń, a 4 tys. z nich dotyczy zbyt szybkiej jazdy

– informuje rzecznik Barbara Poznańska. Drogówka zabrała prawo jazdy 64 kierowcom. Na drogach naszego powiatu również odnotowano zbyt dużo zdarzeń:

Barbara Poznańska: W okresie wakacyjnym na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 871 zdarzeń drogowych, w tym do 804 kolizji i 60 wypadków, z których 3 osoby poniosły śmierć, a 75 zostało rannych. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie nie tylko w wakacje.

Taki był wakacyjny okres na drogach Częstochowy i powiatu – informowała nas asp. szt. Barbara Poznańska z Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj