Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Komenda Miejska Policji w Częstochowie podsumowała pierwszą część wakacji

Facebook Twitter

Ponad 6,5 tys. razy interweniowali już w te wakacje częstochowscy policjanci. Statystyki obejmujące okres od 24 czerwca do końca lipca przedstawiła nam rzeczniczka komendy miejskiej.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Komenda Miejska Policji w Częstochowie podsumowuje połowę wakacji

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku blisko 100 przestępców, ujawnili łącznie ponad 3.5 tys. wykroczeń, wlepili łącznie ponad 1 tys. mandatów karnych. W ręce policji wpadło też w ostatnich 5 tygodniach 74 poszukiwanych. W statystykach jest też 1 utonięcie. Sporo pracy mieli policjanci z wydziału drogowego:

Barbara Poznańska: Policjanci zatrzymali 38 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków. Zatrzymali 269 dowodów rejestracyjnych, w większości za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Ujawnili łącznie 3000 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego ponad 2000 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym prawie 1100 w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi w białych czapkach kontrolowali również 20 autokarów, nie ujawniając żadnych nieprawidłowości.

Dodatkowo, 34 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym

– informuje asp. sztab. Barbara Poznańska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W pierwszej połowie wakacji na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 458 zdarzeń drogowych, w tym do 413 kolizji i 45 wypadków, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 50 zostało rannych:

Barbara Poznańska: To z pozoru tylko liczby, ale pamiętajmy, że za każdą z nich kryje się ludzkie życie i niewyobrażalna tragedia rodziny oraz najbliższych. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie. Na drogach jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za swoje życie, ale również życie innych uczestników ruchu. Kierujmy się wzajemnym szacunkiem, zasadą ograniczonego zaufania i pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas

– mówi asp. szta. Barbara Poznańska. Policjanci z częstochowskiej prewencji odwiedzili już w te wakacje blisko 30 placówek na terenie miasta i powiatu częstochowskiego, w których dzieci i młodzież spędzają czas wolny. Podczas spotkań przypominali uczestnikom jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku i zabawy, by wakacje pozostawiły po sobie wyłącznie miłe wspomnienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj