Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska policja ostrzega: nie klikajcie w żadne podejrzane smsy

Facebook Twitter

Śląscy policjanci ostrzegają. Złodzieje znów licznie wysyłają wysyłają SMSy z linkiem o koniecznej dopłacie do zatrzymanej przesyłki. Warto uczulić bliskich i osoby starsze. To próba wyłudzenia danych, przejęcia haseł czy zhakowania naszej bankowości elektronicznej.

Śląska policja ostrzega przed fałszywymi smsami

Śląska policja informuje właśnie, że z  nowym rokiem przybywa tego typu prób, o licznych zgłoszeniach podejrzanych wiadomości. Celem internetowych oszustów jest wyłudzenie środków z konta bankowego. Do właścicieli telefonów zaczęły przychodzić smsy z prośbą o uzupełnienie danych i wejście w podejrzany link w celu ich wpisania. To zwykle próba wyłudzenia pieniędzy lub danych, dlatego nie klikajmy w żaden podany link.

Oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie, a przesyłane linki do dopłaty do przesyłki przekierowują na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności. Tam nieświadome ofiary podają login czy hasło. Czasami wysłany smsem link infekuje też telefon. W ten sposób w niepowołane ręce mogą łatwo trafiać hasła do naszych aplikacji bankowych. Telefony są na celowniku oszustów, bo są gorzej zabezpieczane przed hakerskimi atakami niż komputery.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj