Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszustwo na policjanta udaremnione w Lublińcu. Oszust w areszcie

Facebook Twitter

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta" została udaremniona. W porę zareagował dyżurny lublinieckiej komendy. Warto pamiętać, że złodzieje tworzą coraz bardziej wymyślne historie, by zdobyć pieniądze od łatwowiernych obywateli. 

Oszustwo na policjanta udaremnione

Złodziej, który chciał wyłudzić pieniądze od seniorki wpadł dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów. Niewiele brakowało, bowiem 76-letnia kobieta z Lublińca odebrała telefon od mężczyzny udającego policjanta, a ten ją przekonał, że może pomóc w tajnej akcji. Kobieta postanowiła wypłacić oszczędności i pozostawić je w miejscu, które jej wskazano. Ta „operacja” miała ochronić jej pieniądze przed przestępcami.

Zwróciła na siebie uwagę gdy wychodziła z banku na przeciwko komendy policji, zauważył to dyżurny i porozmawiał z kobietą. Zatrzymany oszust na początku miesiąca wyłudził również 40 tys. zł od mieszkanki Lublińca, gdy ta pieniądze pozostawiła na placu Karola Miarki. Zatrzymanemu 40-latkowi z Gliwic przedstawiono już zarzut oszustwa. Trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023