Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszustwo na policjanta udaremnione w Lublińcu. Oszust w areszcie

Facebook Twitter

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta" została udaremniona. W porę zareagował dyżurny lublinieckiej komendy. Warto pamiętać, że złodzieje tworzą coraz bardziej wymyślne historie, by zdobyć pieniądze od łatwowiernych obywateli. 

Uderzył kuriera kamieniem w głowę Zabójstwo na placu Orląt Lwowskich Policja w Częstochowie Zabójstwo w Częstochowie

Oszustwo na policjanta udaremnione

Złodziej, który chciał wyłudzić pieniądze od seniorki wpadł dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów. Niewiele brakowało, bowiem 76-letnia kobieta z Lublińca odebrała telefon od mężczyzny udającego policjanta, a ten ją przekonał, że może pomóc w tajnej akcji. Kobieta postanowiła wypłacić oszczędności i pozostawić je w miejscu, które jej wskazano. Ta „operacja” miała ochronić jej pieniądze przed przestępcami.

Zwróciła na siebie uwagę gdy wychodziła z banku na przeciwko komendy policji, zauważył to dyżurny i porozmawiał z kobietą. Zatrzymany oszust na początku miesiąca wyłudził również 40 tys. zł od mieszkanki Lublińca, gdy ta pieniądze pozostawiła na placu Karola Miarki. Zatrzymanemu 40-latkowi z Gliwic przedstawiono już zarzut oszustwa. Trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024