Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy sposób oszustów – fałszywe ogłoszenia o pracy w branży hotelowej

Facebook Twitter

Nowy sposób oszustów na wyciąganie od mieszkańców pieniędzy! Oferują pracę w branży hotelarskiej. Policjanci apelują: nie dajcie się nabrać!

Pijana matka za kierownicą autystyczny chłopiec Ucieczka z komisariatu

Nowy sposób oszustów – oni nie próżnują!

Śląska policja donosi o nowym, zaskakującym sposobie oszustwa, który dotyczy ogłoszeń o pracy w branży hotelowej. Przestępcy podszywają się pod popularną platformę rezerwacyjną oraz znane marki hotelowe, wysyłając wiadomości oferujące zdalną pracę przez kilkadziesiąt minut dziennie, obiecując pokaźne zyski. Jednak celem tych oszustów jest wyłudzenie pieniędzy oraz przejęcie kontroli nad bankowością internetową ofiar, a w konsekwencji wyczyszczenie ich kont bankowych.

Jak wyjaśniają policjanci, oszuści proszą odbiorców wiadomości o kontakt z rekruterem za pomocą aplikacji Whatsapp i postępowanie zgodnie z dalszymi instrukcjami. W rzeczywistości jednak celem oszustów jest uzyskanie przelewu, a następnie przejęcie kontroli nad bankowością internetową, co pozwoli im na wyprowadzenie z konta wszystkich zgromadzonych tam pieniędzy.

Według informacji policji, oszuści wymagają od potencjalnych ofiar wykonania stosownej opłaty, najczęściej w kryptowalutach. W niektórych przypadkach mogą również prosić o klikanie w otrzymane linki lub instalowanie wskazanego oprogramowania. W ten sposób przestępcy przejmują kontrolę nad bankowością internetową i opróżniają konta pokrzywdzonych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku. Przypomina, że wyjątkowo atrakcyjna oferta pracy, przesyłana w wiadomościach SMS-owych czy mailowych, najczęściej jest próbą oszustwa. Mundurowi ostrzegają przed otwieraniem wiadomości od nieznanych nadawców, klikaniem w przysyłane linki oraz otwieraniem załączników

-czytamy w oficjalnym komunikacie śląskiej policji.

Policja apeluje również o ostrożność przy udzielaniu poufnych informacji. Przestępcy często proszą o podanie haseł, numerów kart kredytowych i danych bankowych. Z tego względu zaleca się niepodawanie takich informacji za pośrednictwem e-maili czy wiadomości tekstowych. Policja zaleca także stosowanie silnych, bezpiecznych haseł oraz regularne aktualizowanie systemu operacyjnego, przeglądarek internetowych i oprogramowania antywirusowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj