Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP: „Spodziewamy się nawet 300 samochodów na offroadowej trasie”

Facebook Twitter

Sportowe pojazdy z napędem 4x4 pojawią się w mieście i na Jurze, w ramach wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia spodziewamy się kilkuset załóg z całego kraju, które zapowiadają udział w częstochowskim finale.

Śląska Integracja Terenowa
Jakub Kulik

Śląska Integracja Terenowa

Po raz jedenasty zaprasza Śląska Integracja Terenowa:

Jakub Kulik: Wprowadziliśmy dość sporo zmian, jeżeli chodzi o naszą imprezę. Przenieśliśmy miejsce startu, przenieśliśmy miejsce mety. Z nowości będzie scena, będzie zespół, będziemy mieli gastronomię w całości wrzut do puszki dzięki naszym sponsorom, startujemy też z zupełnie innego miejsca, zawsze staraliśmy się startować z Częstochowy, w tym roku startujemy z Suliszowic  dzięki uprzejmości firmy, która tam posiada tereny.

Śląska Integracja Terenowa dla WOŚP fot.fb/WOŚP Częstochowa

Zapowiada niedzielne atrakcje Jakub Kulik, związany od 7 lat ze Śląską Integracją Terenową dla WOŚP. Oczywiście samochody zjadą na finał orkiestry w rejon placu Biegańskiego. Wcześniej dla kierowców terenowych pojazdów wyznaczono ciekawą jurajską trasę:

Jakub Kulik: Będziemy przejeżdżać przez takie miejscowości jak Żarki Letnisko, Myszków, Koziegłówki, Koziegłowy, Woźniki i właśnie kończymy w Konopiskach. Mamy ok. 70 kilometrów trasy, bo po lasach i łąkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Wieluńskiej. Też nowość w tym roku, mamy opis trasy.

Offroadowcy wspierają orkiestrowe zbiórki i licytacje co roku. Na światełko do nieba o godz. 20.00 tradycyjnie zjeżdżają w Aleje:

Jakub Kulik: Ta 11 nasza intuicja jest zupełnie inna niż poprzednich 10. Wiadomo, ta nasza impreza nasza się rozwija. Początki to było spotkanie znajomych, parę samochodów i tak z roku na rok tych samochodów przybywało. Doszliśmy w tym momencie do tego, że rokrocznie przyjeżdża nam na imprezę od 250-300 samochodów. Dwa lata temu było około 315 załóg. Jest największy przejazd samochodów terenowych do nas na imprezę, ekipy się umawiają na całym Śląsku.

Maniakom motoryzacji przejazd offroadowców polecał Jakub Kulik ze Śląskiej Integracji Terenowej. XI edycja dla WOŚP odbywa się w najbliższą niedzielę (28.01.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj