Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finał WOŚP tuż, tuż. Chcesz zostać wolontariuszem? Nie zwlekaj z rejestracją

Facebook Twitter

Finał WOŚP już 28 stycznia. W Częstochowie trwa już kompletowanie listy wolontariuszy, którzy zbierać będą pieniądze na ulicach miasta. Nie zwlekaj, zgłoś się.

Finał WOŚP już pod koniec stycznia

Finał WOŚP dopiero 28 stycznia, ale częstochowski sztab już przygotowuje się pełną parą. W listopadzie i grudniu zaktywizował swoją działalność, zaczął też przyjmować zgłoszenia wolontariuszy, którzy będą chcieli w styczniu kwestować z puszkami. Przyjmie ich tradycyjnie pięciuset w Częstochowie. Zostały ostatnie miejsca, cały proces rejestracji zakończy się 15 grudnia – informuje Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP.

Natalia Zalas: Widać, że nasi wolontariusze wyczekiwali tego momentu. Proces rejestracji wygląda tak, że wolontariusze rejestrują się za pośrednictwem strony iwolontariusz.wosp.org.pl. Jeżeli ktoś był w poprzednich latach wolontariuszem i ma tam swoje konto, to po prostu loguje się do tego konta i wyraża chęć udziału w tegorocznym finale WOŚP. Natomiast jeśli ktoś jeszcze nie był wolontariuszem musi się zarejestrować na tej stronie przejść cały proces rejestracji, który jest bardzo prosty i potem czekać na potwierdzenie ze strony sztabu.

Jeżeli chcecie w tym roku zostać wolontariuszami, lepiej się pospieszyć i odwiedzić sztab lub zapisać się przez internet. Jak zawsze styczniowemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma towarzyszyć w Częstochowie wiele imprez plenerowych. Część z nich odbywa się cyklicznie…

Natalia Zalas: Na pewno będzie to 11 śląska integracja terenowa, która tym razem w troszeczkę zmienionej formule niż zawsze, ponieważ z tego co wiem, organizatorzy zdecydowali się zmienić miejsce mety. Meta będzie się znajdowała w Konopiska na bazie harcerskiej „Pająk”. Oczywiście będą z nami grali Zmorsowani, będziemy też organizowali kolejną edycję częstochowskiego biegu „Policz się z cukrzycą”, natomiast serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które mają jakiś pomysł, chciałyby jakąś nową inicjatywę zapoczątkować. Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi.

Ponadto każdy kto chce wspierać orkiestrę w naszym mieście, może już zgłaszać chęć pomocy. Wolontariusze potrzebni są też do przygotowań technicznych i spraw organizacyjnych…

Natalia Zalas: Mamy też otwarty proces rejestracji dla instytucji lub osób, które chcą nam pomagać w ramach imprez towarzyszących finałowi. Te wnioski powoli do nas spływają i jeśli są państwo zainteresowani takim wsparciem częstochowskiego finału, to również zapraszamy do kontaktu ze sztabem. Imprezy towarzyszące można również zarejestrować za pośrednictwem strony iwolontariusz.wosp.org.pl, tak jak w przypadku wolontariusza. Z ważnych informacji dla wolontariuszy – to jeszcze bardzo prosimy żeby nie zostawiać zapisów na ostatnią chwilę, miejsca rozchodzą się bardzo szybko, a także zapraszamy serdecznie do zapisów i mamy nadzieję, że będziecie grali z nami również w tym roku.

32. finał zagra 28 stycznia 2024 roku.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj