Skra wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź!

Ogromną niespodziankę sprawili swoim (i nie tylko) kibicom piłkarze Skry Częstochowa. W pierwszym meczu po wznowieniu 2 ligi piłkarskiej - w ramach 23 kolejki - pokonali na wyjeździe lidera rozgrywek Widzew Łódź 2:1! Było to drugie w tym sezonie zwycięstwo Skry z głównym faworytem do awansu.

Zwycięstwo Częstochowianie zapewnili sobie w drugiej połowie, po golach Adama Mesjasza w 49 minucie i Daniela Rumina w 55 minucie. Widzew potrafił odpowiedzieć tylko jednym trafieniem – naszego bramkarza, Mateusza Kosa pokonał w 87 min. Marcel Gasior.
Było to niezwykle ważne zwycięstwo naszych piłkarzy w kontekście walki o utrzymanie w 2 lidze. Aktualnie Skra co prawda zajmuje w tabeli 15, spadkowe miejsce, z dorobkiem 28 punktów, ale różnice punktowe wśród drużyn są bardzo małe. Do bezpiecznego miejsca Skrzacy tracą tylko 1, a do 9 miejsca w tabeli zaledwie 2 punkty. Gratulujemy!

Następny mecz Skra rozegra w niedzielę (07.06), kiedy to na własnym stadionie podejmie inną drużynę z ligowej czołówki, GKS Katowice. Początek spotkania o 17.30.