Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skandaliczne zachowania kierowców na przejeździe kolejowym w Blachowni

Facebook Twitter

Policjanci podsumowali wczorajsze (19.09) działania, jakie przeprowadzili wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei w Blachowni. Wnioski są zatrważające. Kierowcy notorycznie łamią przepisy drogowe, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Kierowcy wjeżdżają na torowisko na czerwonym świetle lub omijają opuszczone półzapory. Tak wynika z przedstawionych policyjnych statystyk. Od początku roku, do komisariatu w Blachowni wpłynęło już ponad 50 zgłoszeń wraz z nagraniami z kamer umieszczonych na przejeździe kolejowym. Większość zgłoszeń kończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Policjanci podkreślają, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie powoduje dla siebie i innych nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego. To przecież nie tylko wysoki mandat, wynoszący nawet 4 tys. złotych, ale lekceważenie przepisów może mieć przede wszystkim tragiczne konsekwencje. Mundurowi apelują o rozsądek. Tego typu działania policji i SOK na przejazdach kolejowych – nie tylko w Blachowni będą powtarzane.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Przypominamy:

  • wjeżdżanie na przejeździe kolejowym za sygnalizator przy sygnale czerwonym – 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a dla kierowców, którzy w ciągu 2 lat po raz drugi popełnią to wykroczenie mandat wyniesie 4 tysiące złotych;
  • objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli ich opuszczanie zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone – 15 punktów karnych, mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a dla kierowców, którzy w ciągu 2 lat po raz drugi popełnią to wykroczenie mandat wyniesie 4 tysiące złotych.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj