Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po wypadku na torach w Blachowni, policja apeluje o ostrożność

Facebook Twitter

Po wypadku na torach w Blachowni, policja apeluje o ostrożność. W sobotę (8.07) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym 65-letni kierujący pojazdem osobowym marki Kia nie zastosował się do sygnalizatora nadającego czerwony sygnał świetlny oraz sygnał dźwiękowy, w wyniku czego wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa - Szklarska Poręba.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policja apeluje o ostrożność

Do szpitala trafił kierowca i jego pasażerka. Za policją apelujemy o ostrożność i grozi konsekwencjami: za wjechanie na przejeździe kolejowym za sygnalizator przy sygnale czerwonym grozi 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.

Przypominamy:

  • wjeżdżanie na przejeździe kolejowym za sygnalizator przy sygnale czerwonym – 15 punktów karnych i mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a dla kierowców, którzy w ciągu 2 lat po raz drugi popełnią to wykroczenie mandat wyniesie 4 tysiące złotych;
  • objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli ich opuszczanie zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone – 15 punktów karnych, mandat w wysokości 2 tysięcy złotych, a dla kierowców, którzy w ciągu 2 lat po raz drugi popełnią to wykroczenie mandat wyniesie 4 tysiące złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023