Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyprzedzanie na przejeździe. Spory mandat i punkty [WIDEO]

Facebook Twitter

Przepisy ruchu drogowego są zdecydowane: wyprzedzanie ma swoje zasady, a istnieją miejsca, gdzie jest to kategorycznie zabronione. Niedawno, 55-letni kierowca fiata przekonał się o tym na własnej skórze, ignorując zakaz wyprzedzania na przejeździe kolejowym. Został on ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i 10 punktami karnymi.

wyprzedzanie na przejeździe
fot. KWP Katowice

Wyprzedzanie na przejeździe kolejowym – nagrała go kamera

Przepisy ruchu drogowego są jasne i precyzyjne, szczególnie jeśli chodzi o zachowanie na przejazdach kolejowych. Kierujący pojazdem, zbliżając się do torowiska, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość tak, aby mógł zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Skrajnie niebezpieczne i zabronione jest objeżdżanie opuszczanych zapór, wjeżdżanie na przejazd, kiedy po drugiej stronie nie ma możliwości kontynuowania jazdy, a także wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed i na przejeździe kolejowym.

Kierowca fiata, którego niebezpieczne zachowanie zostało nagrane przez innego uczestnika ruchu drogowego i przesłane na skrzynkę Stop Agresji Drogowej, zdawał się zapomnieć o tych podstawowych zasadach. Mężczyzna, kierujący busem, na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Lubliniec, wyprzedzał kilka pojazdów na przejeździe kolejowym. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu szybko ustalili tożsamość nieodpowiedzialnego kierowcy. 55-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i 10 punktami karnymi.

Nie zapominajmy, że lekceważenie podstawowych zasad ruchu drogowego to najkrótsza droga do tragedii. To apel o zdrowy rozsądek, przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek wobec innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – nie zapominajmy o tym, zasiadając za kierownicą.

– przypominają stróże prawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023