Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Scena lokalna w OPK Gaude Mater. Jesteś muzykiem z Częstochowy? Masz szansę na pokazanie swojej twórczości szerszemu gronu

Facebook Twitter

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater" zaprasza do udziału w „Scenie Lokalnej". To cykl koncertów, które umożliwiają częstochowskim muzykom zaprezentowanie swojej twórczości szerszej publiczności.

fot facebook.com/opkgaudemater

Scena lokalna w OPK Gaude Mater

Zapowiada Ewa Kłosińska, Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”:

Ewa Kłosińska: W tym roku podjęliśmy taką decyzję, że będziemy ten projekt kontynuować również w wakacje. Scena lokalna będzie teraz w najbliższą niedzielę. Warto przyjść na scenę lokalną. To jest wydarzenie darmowe. Oprócz tego można poznać lokalnych muzyków, nowe zespoły, które naprawdę mają bardzo fajną energię i bardzo dobrą muzykę grają. W ramach najbliższej sceny lokalnej wystąpi zespół Tabu. Zespół będzie grał covery muzyki polskiej i zagranicznej, brzmienia znane z dawnych lat, także serdecznie zapraszam na występ.

To nie wszystkie wydarzenia, które odbędą się w ten weekend przy ul. Dąbrowskiego 1. W sobotę o godz. 17.00 w OPK „Gaude Mater” zostanie otwarta wystawa malarstwa Niko Raica pt. „Chromatic Code”. Jak zapowiada sam chorwacki artysta, wernisaż będzie stanowić połączenie różnych sztuk:

Niko Raic: Tematem i główną inspiracją tej wystawy jest graficzna notacja. To jest koncept z latach sześćdziesiątych. Więc moja wystawa to jest takie zaproszenie do muzycznej interpretacji obrazów malarskich. Przez całe życie się uczyłem muzyki, też gram na różnych instrumentach i przez pięć lat studiowałem na UJD malarstwo, więc to jest mój cykl dyplomowy

– mówi Niko Raic. Polecamy!

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku: Wernisaż wystawy malarstwa Niko Raica oraz Scena Lokalna. Koncert zespołu Taboo

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023