Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kulturalne lato w Miejskiej Galerii Sztuki. Galeria poleca graficzne wystawy

Facebook Twitter

Lato może być dobrym czasem by łatwiej znaleźć chwilę na obcowanie ze sztuką. Miejska Galeria Sztuki poleca swoje nowe wystawy, zaprasza mieszkańców i przyjezdnych przez cały okres wakacyjny.

Miejska Galeria Sztuki

Kulturalne lato w Miejskiej Galerii Sztuki

Jak mówi dyr. Anna Paleczek-Szumlas, niemal do połowy sierpnia można tu zwiedzić wystawę „Pomiedzy materią”. To prezentacja dorobku pedagogów i doktorantów Katedry Grafiki, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza:

Anna Paleczek-Szumlas: Bardzo ciekawe wystawy. Zapraszam serdecznie. Dzisiaj pod hasłem graficznym, ale galeria tętni kolorem, energią stąd, że latem staje się miejscem, gdzie wytchnienie znajdzie każdy oglądający.

Swoją indywidualną wystawę rysunków, malarstwa i… kalendarzy ma z kolei Jerzy Karbowniczek.

Jerzy Karbowniczek: Prof. Janusz Karbowniczek niczego to nie tylko grafik, rysownik, ale również malarz, wielki artysta, który pokazuje właściwie bardzo ważną część na tej wystawie – swój 40-letni kalendarz. Co roku powstaje praca z ważnymi wydarzeniami dla niego – nie tylko osobistymi, ale i politycznymi. I od wielu, wielu lat taka kartka dni przed Sylwestrem zawisła u niego w pokoju. Teraz te kartki 40 kart kalendarza właśnie na tej wystawie, ale nie tylko, bo również obrazy i grafiki.

Polecała artystyczne wydarzenia w częstochowskiej galerii, dyrektor Anna Paleczek-Szumlas.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj