Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie 8-letniego Kamilka

Facebook Twitter

Sprawą katowanego przez ojczyma 8-letniego Kamila zajął się Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich. Po zapoznaniu się z dokumentacją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, prokuratury i sądu rodzinnego w Częstochowie, stwierdził, że wszystkie instytucje prowadziły działania w tej sprawie, jednak nie współpracowały.

Fot.twitter.com/BiuroRPO

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie 8-letniego Kamilka

Według opinii Rzecznika Praw Obywatelskich pomiędzy instytucjami miało zabraknąć komunikacji. Dlatego nie powstała diagnoza , która mogłaby przedstawić całościowy obraz sytuacji rodziny Kamila.

Rzecznik zwrócił też uwagę na problemy, z jakimi stykają się ofiary przemocy. Co prawda pracownik pomocy społecznej ma prawo odebrać dziecko z domu wbrew woli rodziców. Może to jednak uczynić wyłącznie, gdy w jego obecności zaistnieje bezpośrednie zagrożenie życia dziecka, a to się dzieje niezwykle rzadko.

Problemem jest też m.in. długi czas oczekiwania na orzeczenie sądu o natychmiastowym opuszczeniu mieszkania przez sprawcę przemocy, czy brak pierwszeństwa dla ofiar w kolejce do zasobu mieszkaniowego w gminach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj