Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza przebudowa na DK 91 między Markowicami a Brudzowicami

Facebook Twitter

Między Markowicami a Brudzowicami, na krajowej jedynce obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Wymusiła ją rozpoczynająca się przebudowa drogi. Wyłączona została z ruchu jezdnia w kierunku Katowic, a w miejscu zwężenia samochody poruszają się drugą jezdnią w obu kierunkach. 

Brygada pracowników GDDKiA na czas inwestycji wprowadziła oznakowanie dla nowej organizacji ruchu. Dotyczy odcinka ponad 5 km, od Markowic w rejonie skrzyżowania z ul. św. Floriana do krzyżówki z ul. Główną w Brudzowicach. Jadąc tędy autem musimy pamiętać też o ograniczeniu do 50 km/h. Nie unikniemy zapewne korków i dłuższego przejazdu przez te miejscowości, bo to np. rejon skrzyżowania DK91 z ulicą Opolską w kierunku Winowna. Dla kierowców jadących z Woźnik w kierunku krajówki w Winownie wyznaczono objazd. Dlatego lepiej kierować się ulicami: Łąkową w Krusinie, Leśników i Strażacką w Rzeniszowie aż do trasy krajowej. W przeciwnym kierunku, objazd prowadzi Strażacką i Leśników w Rzeniszowie, a dalej ul. Łąkową w Krusinie.

Przypomnijmy docelowo przebudowywany odcinek zyska większą nośność z myślą o ciężarówkach, a wszystko powinno być gotowe w lipcu przyszłego roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj