Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza PKO BP Ekstraklasa. Na początek Raków Częstochowa zmierzy się z Jagiellonią Białystok

Facebook Twitter

Jagiellonia Białystok to pierwszy rywal Rakowa Częstochowa w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (22.07) na stadionie przy ul. Limanowskiego.

Raków Częstochowa zmierzy się z Jagiellonią Białystok
Fot. Jakub Ziemianin/ rakow.com

Raków Częstochowa zmierzy się z Jagiellonią Białystok

Poprzedni sezon drużyna z Białegostoku zakończyła na 14 miejscu. Szkoleniowiec Jagielloni Adrian Siemieniec zapowiada, że jego drużyna będzie robić wszystko, żeby zwyciężyć w Częstochowie i pokazać dobrą grę. Z pełną koncentracją do meczu przystąpią też zawodnicy Mistrza Polski:

Dawid Szwarga: Jagiellonia to jest drużyna, która ma również swój plan. Obserwując tę drużynę, wiemy, że przygotowywała się do pierwszego spotkania z nami, grając również z rywalami, którzy grają podobnej strukturze do nas. Natomiast my również, mimo że czasu nie jest zbyt dużo, podejdziemy do tego spotkania jak do każdego innego, czyli z przygotowaniem na spotkanie – z planem A, z planem B. I wierzę, że te rozwiązania, które zaproponujemy zawodnikom, zostaną wcielone w życie, dzięki czemu wygramy spotkanie i 3 punkty zostaną w Częstochowie

– mówił na przedmeczowej konferencji Dawid Szwarga. Szkoleniowiec Rakowa nie ukrywa, że inauguracja rozgrywek na własnym boisku to duży atut:

Dawid Szwarga: Cały poprzedni sezon i obecne rozgrywki pokazały, że u siebie jesteśmy drużyną, która traci mało bramek i która jest w stanie wygrywać z każdym, bądź z każdym stoczyć wyrównane bój. Jestem przekonany, że tak samo będzie z Jagiellonią Białystok. Mamy minimalną przewagę przed tym spotkaniem, że pierwsze spotkania w nowym sezonie mamy już za sobą. Spotkania, w których z każdym meczem byliśmy odrobinę lepsi niż w poprzednich spotkaniach. I tak samo będzie z drużyną z Białegostoku, czyli że znowu zrobimy krok do przodu i znowu będziemy poprawiali elementy, które funkcjonowały średnio w poprzednich spotkaniach.

Pierwszy gwizdek o godz. 17:30

Głównym arbitrem sobotniego spotkania został Paweł Raczkowski z Warszawy. Jego asystentami będą Adam Kupsik oraz Marcin Lisowski. Sędzią technicznym wybrany został Mateusz Jenda. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Paweł Pskit oraz Konrad Sapela.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023