Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rusza nowa edycja Wolontariatu Koleżeńskiego

Facebook Twitter

Rusza nowa edycja Wolontariatu Koleżeńskiego. Tym razem całe działanie na rzecz osób z autyzmem i zespołem Aspergera odbędzie się dzięki Stowarzyszeniu Mary i Max, na realizację czeka też jego częstochowską część.

fot. Annette Landin/ Pixabay

Wolontariat koleżeński Mary i Max to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i Zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Na podstawie informacji uzyskanych z formularza internetowego oraz indywidualnych rozmów staramy się dobrać uczestników i wolontariuszy w pary, biorąc po uwagę ich charakter, wspólne zainteresowania, a także wiek i płeć. Program polega na regularnych spotkaniach dobranych osób przez okres minimum 8 miesięcy. Osoby same decydują jak spędzają czas. My staramy się je wspierać

– mówi Gabriela Dorożyńska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem w Częstochowie. Poszukiwani są kandydaci, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy nawiązywania kontaktu, również młodzi wolontariusze. A jak przygotowania wyglądają w praktyce?

Osoby chcące wziąć udział w programie mogą zgłaszać się za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie wolontariatkolezenski.pl. Od wolontariuszy oczekujemy gotowości do regularnych spotkań przez okres minimum 8 miesięcy. Samo zgłoszenie nie oznacza jeszcze udziału w programie. Najpierw ze zgłaszającym się na indywidualną rozmowę umówi się nasz psycholog, następnie odbędzie się 2-dniowe szkolenie. Dopiero wtedy jest czas na podjęcie ostatecznej decyzji o udziale w programie.

Częstochowskie stowarzyszenie szuka kandydatów, bo planuje dzięki dotacji utworzyć 8 par, wolontariusz i uczestnik – będą to osoby w wieku min. 14 lat.

Szukamy również wolontariuszy i wolontariuszek. Jeżeli masz minimum 14 lat, mieszkasz w Częstochowie lub miejscowości pozwalającej na cotygodniowe przyjazdy do miasta oraz masz trochę wolnego czasu i chciałbyś go dać drugiej osobie, która czuje się trochę samotna – ten program jest dla Ciebie!

– dodaje Gabriela Dorożyńska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj