Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozpoznajesz tę kobietę? Policja publikuje zdjęcia oszustki [WIDEO]

Facebook Twitter

Zdjęcia i film z monitoringu, na którym widać kobietę podejrzewaną o oszustwo publikuje częstochowska policja. Prosi o pomoc w jej namierzeniu. 

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Policja publikuje zdjęcia oszustki

Do zdarzenia doszło tydzień temu, 24 stycznia przy ulicy Okulickiego w Częstochowie. Do 77-letniego mieszkańca zadzwonił mężczyzna, przedstawił się jako lekarz ze szpitala przy Bialskiej w Częstochowie i przekazał, że syn seniora trafił do szpitala, ma covid-19 i musi dostać kosztowany lek. 77-latek miał w domu 70 tysięcy złotych i po kwotę po godzinie zgłosiła się kobieta, która powiedziała, ze jest notariuszem i przyszła po pieniądze na lek. Mężczyzna podał jej reklamówkę z pieniędzmi, ale też poprosił o pokazanie dokumentu potwierdzającego to, kim jest.

Kobieta wpadła w popłoch, chciała jak najszybciej uciec z mieszkania, mężczyzna zaszedł jej drogę i zaczęła się szamotanina. Mężczyzna zdołał jej odebrać gotówkę. Kobieta drapała i uderzała mężczyznę po twarzy, gdy w mieszkaniu pojawiły się trzy inne osoby, które usłyszały kłótnię, kobieta zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i wybiegła.

Teraz policja publikuje jej rysopis i zdjęcia, prosi o kontakt każdego, kto może pomóc w jej namierzeniu. Opublikowane zostało też wideo:

Rysopis Kobiety

wiek około 40 – 45 lat, wzrost około 170 cm, włosy koloru blond do ramion, średniej budowy ciała, posiadała okulary korekcyjne koloru ciemnego.

W chwili zdarzenia osoba ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości 3/4, szalik koloru jasnego oraz brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Policja publikuje zdjęcia oszustki

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Rozpoznajesz tę kobietę? Daj znać częstochowskiej policji 

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać kobietę lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia jej tożsamości, proszone są o kontakt z częstochowskimi policjantami pod numer telefonu 47 858 19 97, 47 858 12 55.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024