Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kawiarenka Dla Seniora znów działa. Po majówce rusza kolejny sezon- poinformował MOPS

Facebook Twitter

Uruchomiony po pandemicznej, kilkuletniej przerwie program „Kawiarenka dla seniora" znów zyskał zainteresowanie częstochowskich seniorów.

Kawiarenka Dla Seniora
fot.czestochowa.pl

Kawiarenka Dla Seniora

Akcja wystartowała ostatnio nieco później niż zwykle, bo w sierpniu. Wydano wówczas 1669 kuponów na kawę lub herbatę w promocyjnej cenie.

Aneta Federak: Z akcji Kawiarenka dla Seniora może skorzystać praktycznie każdy senior w wieku 60 lat i więcej. Wystarczy tylko w wyznaczonym terminie zgłosić się do nas po specjalne kupony i chodzić do kawiarni, cieszyć się życiem, spędzać czas w miłej i sympatycznej atmosferze. Wydajemy tak jak w zeszłych latach kupony, na podstawie których można z tej oferty promocyjnej zakupu kawy czy herbaty skorzystać.

Jak mówi Aneta Federak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, do akcji przystąpili też chętnie lokalni restauratorzy. Nowa edycja, tegoroczna, rozpocznie się po weekendzie majowym. Będzie to już XIV odsłona „Kawiarenki dla seniora”.

Chcemy uruchomić po długim weekendzie, a teraz chcemy zaprosić wszystkich przedsiębiorców, którzy jeszcze chcieliby przystąpić do tej akcji, żeby się do nas zgłaszali. Będzie trwała standardowo, czyli do końca października. Wtedy działają różnego rodzaju kawiarenki, nawet na zewnątrz, więc seniorzy mają okazję przyjść nie tylko w lokalu, ale też jeszcze w okolicznościach przyrody, które temu sprzyjają.

Ta kawiarenka daje to, że są między ludźmi, że idą do ludzi, przebywają w towarzystwie osób w swoim wieku, z ludźmi nawiązują kontakty, nie siedzą w domu w osamotnieniu.

Jak mówią dyr. MOPS Małgorzata Mruszczyk i Ewa Pachura, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, inicjatywa znów uspołecznia osoby starsze. Kawiarenki bardzo brakowało przez 3 lata, potwierdzają najbardziej zainteresowani, czyli seniorki z Częstochowy:

Można się spotkać, kawy napić, elegancko, miło, czas spędzić.

Z  domu wychodzi się i to jest ważne, żeby przyjść właśnie do ludzi.

O 9.00-10.00 się spotkamy i wypijemy kawkę i jesteśmy ożywione.

Fajnie jest, a nie siedzieć w domu i narzekać jaki ten świat jest do kitu…

Więcej informacji o Kawiarence Dla Seniora przekazuje uczestnikom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który od samego początku koordynuje częstochowską akcję.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj