Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rozbój w Zawierciu: Sprawcy grozili ofiarom maczetą, potem chowali się przed policją w… tapczanie

Facebook Twitter

Rozbój w Zawierciu na 71-letnim mężczyźnie! Sprawcy zaatakowali w tym samym mieszkaniu, dwukrotnie.

Rozbój w Zawierciu
slaska.policja.gov.pl

Rozbój w Zawierciu miał miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy 11-go Listopada. Policjantów poinformował o tym 71-letni pokrzywdzony, któremu dwóch mężczyzn groziło składanym nożem z funkcją kastetu i zabrało ponad 1300 zł. Policjanci z zawierciańskiej prewencji szybko ustalili, gdzie może przebywać jeden z napastników.

slaska.policja.gov.pl

W wytypowanym mieszkaniu znaleźli mężczyznę, który chował się za tapczanem. Obecni na miejscu policjanci z wydziału kryminalnego, w tym samym tapczanie znaleźli drugiego sprawcę rozboju. 23-latek i jego 37-letni wspólnik zostali zatrzymani. Policjanci szybko ustalili, że to nie jedyny rozbój tej nocy, którego dopuścili się mieszkańcy Zawiercia.

Okazało się, że kilka godzin wcześniej te same osoby złożyły wizytę dokładnie w tym samym lokalu, w którym ograbili 71-latka. Wtedy jednak używając maczety grozili drugiemu lokatorowi mieszkania. 28-latkowi zabrali 200 zł. Mężczyzna nie zgłosił jednak tego zdarzenia służbom. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zarówno 23-latek, jak i 37-letni mężczyzna mają przeszłość kryminalną.

Zawierciański sąd przychyli się do wniosku prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Najbliższe 3 miesiące spędzą w izolacji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 20 lat więzienia.

slaska.policja.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj