Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wpadł seryjny złodziej z Zawiercia. Tym razem połasił się na spore ilości kawy…

Facebook Twitter

To seryjny złodziej z Zawiercia - tak można śmiało powiedzieć o 43-latku, który w warunkach recydywy znów wychodził ze sklepu z kradzionym towarem...

Seryjny złodziej z Zawiercia zatrzymany

Chciał wyjść ze sklepu z 24 opakowaniami kawy, za które nie zapłacił. Seryjny złodziej z Zawiercia zatrzymany. 43-latek, który działał w warunkach recydywy, usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia z udziałem złodzieja doszło w minioną sobotę. Zawierciańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z jednego ze sklepów w Zawierciu przy ulicy Bohaterów Westerplatte usiłował wyjść z towarem, za który nie zapłacił. O sytuacji powiadomiła ochrona sklepu, która ujęła 43-latka z 23 opakowaniami kawy. Wartość skradzionego towaru to ponad 750 zł.

Sprawca kradzieży był dobrze znany mundurowym. Na swoim sumieniu miał kradzieże, za które odbył już karę więzienia. Obecnie prowadzone było przeciwko niemu inne postępowanie, dotyczące również kradzieży, której dopuścił się dzień po wyjściu zza krat. Wtedy z innego ze sklepów na terenie Zawiercia skradł on produktów spożywcze i tekstylne o wartości prawie 2 tys. zł. W międzyczasie z kolejnego lokalu także bez uiszczenia opłaty, zabrał kilka opakowań kawy. Tym razem wartość łupu przekroczyła 400 zł.

Postępowania zostały połączone. Wczoraj zawierciański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który z kradzieży zrobił sobie stałe źródło dochodu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. W przypadku zatrzymanego, kara ta może zostać jednak zwiększona o połowę, z uwagi na jego działanie w warunkach tzw. recydywy.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2023