Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rodzinne uczestnictwo w kulturze, czyli UP Festiwal w Częstochowie

Facebook Twitter

Wydarzenia teatralne, muzyczne, spotkania z podróżnikami, warsztaty naukowe i artystyczne złożą się na UP Festiwal. To dwudniowa impreza przygotowana z udziałem dzieci dla dzieci i ich rodziców w Częstochowie. Organizatorzy Festiwalu Kultury i Nauki w pierwszej edycji wydarzenia już stawiają sobie wysoko poprzeczkę.

stowarzyszenie dla rodziny Potrzebne rodziny zastępcze w Częstochowie. Stowarzyszenie dla Rodziny zachęca do zgłoszeń
fot. pixabay.com

Zapowiadają Anna Hacuś-Krawczyk i Cezary Wosiński z Akademii Soward, organizatorzy UP Festiwalu:

Będzie wykorzystywać potencjał dzieci i będzie do dzieci adresowana. Oprócz tego, że my rzeczywiście zaprosiliśmy osoby dorosłe, takie, które znają się na kulturze dziecięcej, to jednocześnie naszymi gośćmi są też dzieci. Chodzi o to, żeby też pokazywać dzieciom i dawać im przykład, że ktoś, kto jest w ich wieku posiada pasje, rozwija się, żeby ta osoba była motywatorem. UP Festiwal jest swego rodzaju promocją takiej postawy, która wiąże się z tolerancją, z myśleniem ponad swoją lokalną społeczność.

Impreza ma charakter otwarty. Będzie można w trakcie wziąć udział w akcji charytatywnej, czy obejrzeć fotowystawę. Całość wystartuje 25 maja z okazji Dnia Matki i potrwa dwa dni:

Naprawdę chcemy promować takie aktywne uczestnictwo w kulturze. Chcemy, żeby to była alternatywa dla gier komputerowych. Chcemy, żeby dzieci miały poczucie, że bez kompleksów mogą w ten świat wchodzić. Stąd motyw przewodni podróży. Stąd motywacja, żeby promować takie wspólne uczestnictwo w kulturze, rodzinne. 26 maja jest Dzień Matki, więc to wszystko się zbiega, jest to festiwal dla rodzin – dodają Anną Hacuś-Krawczyk i Cezary Wosiński.

UP Festiwal rozpoczyna się 25 maja o godz. 15.00 w siedzibie Akademii przy ul. Krasińskiego. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy zachęcają do udziału dzieci razem z rodzicami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024