Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rewitalizacja Starego Rynku była planowana od lat – w końcu ruszyła

Facebook Twitter

Miastu udało się zapewnić finansowanie i prace właśnie się rozpoczynają. Przypomnijmy Częstochowa pozyskała na ten cel 16 mln zł z funduszy unijnych, a blisko 1,9 mln zł będą stanowić pieniądze przekazane przez Skarb Państwa.

Cała inwestycja wyniesie blisko 24 mln zł, a ma zostać zrealizowana najpóźniej do końca czerwca przyszłego roku. W ciągu 12 miesięcy płyta Starego Rynku zmieni się całkowicie. Na razie trwa demontaż starej nawierzchni placu. Wykonawca musi prowadzić inwestycję pod nadzorem archeologa. Przygotowywane są roboty ziemne. Zaplanowano budowę szklanego pawilonu dla potrzeb muzeum, który nawiąże do starego ratusza. Jego dawne fundamenty będą po latach wreszcie wyeksponowane. Pojawi się sporo zieleni, do tego teren uatrakcyjni fontanna, miejsca do wypoczynku i rekreacji. Całości atrakcji dopełni forma amfiteatru na płycie rynku i balansujące rzeźby Kędziory.

W kolejnych etapach w tym rejonie przebudowy doczekają się jeszcze prostopadła ulica Stary Rynek, Mirowska oraz Senatorska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj