Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rescue Team poszukuje karetki, dla zabezpieczania imprez w plenerze, ale i fachowego transportu chorych uchodźców

Facebook Twitter

Pilnie poszukiwana używana karetka dla częstochowskiego Stowarzyszenia Rescue Team jest na wyciągnięcie ręki. Ratownicy skupieni wokół wolontaryjnego zabezpieczania imprez, mają teraz zamiar przewozić osoby z Ukrainy - chore lub niepełnosprawne, które wymagają fachowej pomocy.

fot. facebook.com/SztabRatownictwaCzestochowa

Aby wyposażyć ich w potrzebny sprzęt, warto ich wesprzeć finansowo:

Teraz postawimy sobie to za główny cel ze względu na to, co się dzieje i przede wszystkim na okres rozpoczynających się wydarzeń, zbieramy faktycznie pieniądze na zakup karetki. Tego typu sprzęt jest bardzo poszukiwanym sprzętem. Pojawiły się samochody, które możemy odkupić. Nie mamy za bardzo możliwości, żeby nam ktoś przekazał. W chwili obecnej będzie wykorzystywany do pomocy w przewozie osób z zagranicy, uchodźców, którzy do nas docierają. Samochód tego typu jest nam niezbędna do udzielania pomocy

– informował nas prezes Stowarzyszenia Rescue Team – Piotr Jakubowski. Rozpoczyna się jednocześnie czas wiosennych i letnich imprez plenerowych. Sztab Ratownictwa i Łączności wspiera zabezpieczanie wszystkich tego typu wydarzeń. Ratownicy chcą pomagać i uchodźcom i nadal w Częstochowie naszym mieszkańcom.

My jesteśmy wolontariuszami, nasza praca jest za darmo. Jest dużo organizacji, firm. Są też osoby, które są niepełnosprawne, wymagają trochę bardziej specjalistycznego transportu, więc chcemy tutaj wspomóc. Mamy osoby, które są w stanie nam zapewnić paliwo, tylko potrzebujemy samochodu. Chcemy wspierać w tym roku również wydarzenia plenerowe, faktycznie ten samochód będzie do tego wykorzystywany. To jest inwestycja, którą będziemy widzieć na ulicy.

Rescue Team kupuje z własnych środków sprzęt jednorazowy, ale na celowe zakupy fantomów, karetki czy niezbędnego do działań wyposażenia, posiłkuje się pomocą częstochowian. Teraz apeluje o pomoc właśnie w zdobyciu karetki:

Będzie zauważana na wielu wydarzeniach w mieście, czy to na eventach, czy na zabezpieczeniach, czy po prostu na ulicach miasta Częstochowy. Wydaje mi się, że inwestowanie w nas, wsparcie nas nie jest czymś niezauważalnym. Bardzo dużo działamy na terenie miasta Częstochowy, z wieloma organizacjami współpracujemy, w wielu dzielnicach się pojawiamy, więc na pewno będzie gdzieś to tu wykorzystywane.

O pomoc dla lepszego wyposażenia ratowników ze sztabu Rescue Team apelował Piotr Jakubowski.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022