Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska z wyremontowanym i doposażonym autem

Facebook Twitter

Flota częstochowskiej Straży Miejskiej powiększyła się o kolejny pojazd, który będzie służył przy interwencjach. 15 tysięcy złotych kosztował remont auta, które wczoraj (24.10) trafiło do mundurowych w Częstochowie.

straż miejska
Fot. czestochowa.pl

Straż Miejska zyskała samochód, wcześniej używany przez MOPS

To samochód używany dotychczas w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Artur Hołubiczko: Takie auto jest nam potrzebne, bo my bardzo intensywnie eksploatujemy nasze radiowozy. Nasza służba to jest służba przez cały rok. 3 zmiany dziennie, również w niedziele i święta. Samochody nasze przejeżdżają w sumie w trudnych warunkach miejskich więcej niż czterokrotnie to, co przejeżdżają auta w rodzinach. W związku z tym i też szybciej się te auta zużywają. 10 pojazdów na taką straż miejską jak u nas w Częstochowie, to nie jest za dużo, ale dla nas najważniejsze jest to, żeby to były pojazdy sprawne technicznie, żeby nie zawodziły w trakcie np. dojazdu do interwencji.

– powiedział nam Artur Hołubiczko, komendant Straży Miejskiej w Częstochowie.

Fot. czestochowa.pl

Peugeot 7 Partner ma wymieniony silnik, został odpowiednio oznakowany oraz doposażony w potrzebny sprzęt:

Rafał Kusal: Samochód osobowy, który został dostosowany do służb formacji Straży Miejskiej, po przejęciu go myśleliśmy o kapitalnym remoncie silnika, z uwagi jednak na jego stan dość zły, postawiliśmy na zupełnie nowy silnik z gwarancją, więc to generowało największe koszty. W następnej kolejności oczywiście przygotowaliśmy samochód pod formację, czyli zamontowaliśmy belkę świetlną, czyli sygnalizację ostrzegawczą, łączność bezprzewodową oraz została wykonana zabudowa z tyłu. Mam na myśli odpowiednia przegrodę umożliwiającą przewożenie psa służbowego. Ponadto oczywiście został oklejony zgodnie z normami, tak aby mógł funkcjonować w ruchu miejskim jako samochód uprzywilejowany

– dodaje Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie.

Fot. czestochowa.pl

Doposażanie tej służby odbywa się stale i cyklicznie, szczególnie że radiowozy zużywają się czterokrotnie szybciej niż zwykła osobówka:

Rafał Kusal: 2021 roku dla Straży Miejskiej pozyskaliśmy lub zakupiliśmy jako Wydział Zarządzania Kryzysowego pięć pojazdów. Trzy to były samochody nowe fabrycznie, były to fordy, a dwa samochody ten jest drugi, są to samochody używane. Pierwszy z samochodów był przekazywany w 2022 roku, był to samochód Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego, który też służył do przewozu psa. Z uwagi na jego wyeksploatowanie w straży miejskiej należało go już wycofać z podziału. W to miejsce udało się pozyskać samochód z MOPSu. Był to samochód, który im był niepotrzebny, aczkolwiek w całkiem dobrym stanie, nie licząc tego silnika, w bardzo dobrym wizualnym stanie. Nie ma jakiś uszkodzeń, nie był powypadkowy

– podsumowuje naczelnik Rafał Kusal. W przeciągu 3 lat częstochowscy strażnicy otrzymali od miasta pięć pojazdów, w tym trzy nowe.

Fot. czestochowa.pl

Ford uzupełnił tabor samochodowy Straży Miejskiej, która dysponuje – poza dwoma fordami transit custom przekazanymi w latach 2021-2022 – także m.in. 3 vanami ford custom oraz 2 osobowymi fordami focusami (w tym jednym nieoznakowanym) zakupionymi przez miasto w końcu 2015 roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj