Remis Rakowa przed własną publicznością

2:2 takim wynikiem zakończył się mecz Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań w ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Bramki dla Medalików zdobyli Łukasz Zwoliński oraz Jean Carlos. Raków musiał dwukrotnie odrabiać straty. Pierwszą bramkę Poznaniacy strzelili kilka minut po pierwszym gwizdku:

Dawid Szwarga: Nigdy nie będziemy zadowoleni, kiedy nie odnosimy zwycięstwa u siebie, natomiast fakt odwrócenia losu meczu – dwukrotnie – kiedy przegrywaliśmy 1:0 w 4 minucie meczu i kiedy to staje się bramka na 2:1 po bardzo dobry fragmencie w drugiej części spotkania – nigdy nie jest łatwy. Stąd brawa dla drużyny, że się podniosła, że potrafiła strzelić te dwie branki, które doprowadziły do wyrównania, a w dalszej części dążyć do zwycięstwa, bo w końcówce to my byliśmy zespołem bliższym wygrania.

– mówił po meczu trener Dawid Szwarga. Do walki o ligowe punkty Medaliki wrócą w piątek, 11 września wyjazdowym meczem z Piastem Gliwice. Wcześniej, bo już we wtorek przy Limanowskiego 83 rozegrają pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Arisem Limassol.

Bramki: Zwoliński 50′ (k), Jean Carlos 83′ – Luís 5′, Żurawski 57′

Raków: 89. Kacper Bieszczad – 25. Bogdan Racovițan, 4. Strátos Svárnas, 66. Giánnis Papanikoláou – 22. Deian Sorescu, 8. Ben Lederman (75, 5. Gustav Berggren), 30. Władysław Koczerhin, 27. Bartosz Nowak (75, 24. Zoran Arsenić), 93. Sonny Kittel (58, 77. Marcin Cebula), 14. Srđan Plavšić (58, 20. Jean Carlos Silva) – 9. Łukasz Zwoliński (58, 99. Fabian Piasecki).

Warta: 1. Adrian Lis – 28. Filip Borowski (73, 4. Dimítris Stavrópoulos), 2. Jakub Bartkowski, 44. Dawid Szymonowicz, 34. Wiktor Pleśnierowicz, 3. Jakub Kiełb – 7. Kajetan Szmyt (46, 6. Maciej Żurawski), 21. Mateusz Kupczak, 16. Miguel Luís (73, 8. Niilo Mäenpää), 77. Stefan Savić (86, 97. Wiktor Kamiński) – 29. Dario Vizinger (66, 99. Adam Zreľák).

źródło: własne, RKS